sobota, 07 kwiecień 2018 07:00

Katechezy przedmałżeńskie

Rozkład katechez przedmałżeńskich

 

Dekanat: Radom - Wschód

Osoby odpowiedzialne: Ks. Jacek Wieczorek i Ks. Wojciech Tkaczyk

 
 

Lp.

Data

Temat

Prowadzący

1.       

3.III.2018

Powołanie do małżeństwa

 Państwo Kamila i Łukasz Ślusarczyk

2.       

10.III.2018

Poznanie siebie w narzeczeństwie

 Państwo Kamila i Łukasz Ślusarczyk

3.       

17.III.2018

Aspekt prawny zawarcia małżeństwa

 Ks. Daniel Glibowski

4.       

24.III.2018

Zamysł Pana Boga względem małżeństwa i rodziny

  Ks. Wojciech Tkaczyk

5.       

7.IV.2018

Małżeństwo jako sakrament

 Ks. Jacek Wieczorek

6.       

14.IV.2018

Liturgia ślubu

  Ks. Jacek Wieczorek

7.       

21.IV.2018

Rozwój i zagrożenia miłości małżeńskiej

 Pani Jadwiga Niedziela

8.       

28.IV.2018

Etyka życia małżeńskiego

 Pani Grażyna Zalewska

9.       

5.V.2018

Rodzina Kościołem domowym

 Państwo Marta i Mateusz Kwiecińscy

10.  

12.V.2018

Zasady funkcjonowania małżeństwa i rodziny

  Państwo Marta i Mateusz Kwiecińscy

11.  

19.V.2018

Dzień skupienia dla narzeczonych

Sanktuarium

 

Uwagi:

  1. Kursy odbywają się w Pararafii pw. Świętego Brata Alberta w Radomiu w sali spotkań domu parafialnego (wejście od strony kancelarii) w sobotę o godzinie 10:00.
  1. Obowiązuje obecność na każdym spotkaniu.
  2. 31 marca – Wielka Sobota. Spotkania nie będzie.

 

Lp.

Data

Temat

Prowadzący

1.       

30.VI.2018

Powołanie do małżeństwa

 

2.       

7.VII.2018

Poznanie siebie w narzeczeństwie

 

3.       

14.VII.2018

Aspekt prawny zawarcia małżeństwa

 

4.       

21.VII.2018

Zamysł Pana Boga względem małżeństwa i rodziny

 

5.       

28.VII.2018

Małżeństwo jako sakrament

 

6.       

4.VIII.2018

Liturgia ślubu

 

7.       

11.VIII.2018

Rozwój i zagrożenia miłości małżeńskiej

 

8.       

18.VIII.2018

Etyka życia małżeńskiego

 

9.       

25.VIII.2018

Rodzina Kościołem domowym

 

10.  

1.IX.2018

Zasady funkcjonowania małżeństwa i rodziny

 

11.  

8.IX.2018

Dzień skupienia dla narzeczonych

Sanktuarium

 

Uwagi:

  1. Kursy odbywają się w Pararafii pw. Świętego Brata Alberta w Radomiu w sali spotkań domu parafialnego (wejście od strony kancelarii) w sobotę o godzinie 10:00.
  1. Obowiązuje obecność na każdym spotkaniu

 

 

Wszelkie informacje dotyczące przygotowania są również dostępne na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej

 

Terminarz spotkań link

piątek, 09 marzec 2018 18:53

Koronka do Miłosierdzia Bożego - odpust

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

Dekret
o związaniu odpustów z Koronką do Miłosierdzia Bożego
12 stycznia 2002

Penitencjaria Apostolska na mocy uprawnień specjalnie udzielonych jej przez Papieża chętnie przyjmuje przedstawioną prośbę i postanawia, co następuje:

Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum.

Jeżeli zaś ci  wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny, z zachowaniem przepisów co do „mających przeszkodę”, zawartych w normach 24 i 25 „Wykazu odpustów” („Enchiridii Indulgentiarum”).

W  innych  zaś  okolicznościach  odpust  będzie  cząstkowy.  Niniejsze zezwolenie zachowa wieczystą ważność, bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.

+ Alojzy de Magostris
Arcybiskup tyt. Novenris
Pro-Penitencjarz Większy

sobota, 09 wrzesień 2017 19:12

Spotkania Duszpasterskie 2017/2018

PROGRAM SPOTKAŃ
w poszczególnych grupach parafialnych
 w roku duszpasterskim 2017/2018

 SPOTKANIA OAZOWE

4 i 5 kl. szk. podst. – sobota godz. 16.00 – Dominika Nowak

6 i 7 kl. szk. podst. – wtorek godz. 18.30 – Anna Piątkowska

2 i 3 kl. gim. dla dziewcząt – czwartek godz. 18.30 – Natalia Figura

2 i 3 kl. gim. dla chłopaków – czwartek godz. 18.30 – Kacper Grudniewski

Młodzież po 1 stopniu Oazy Nowego Życia oraz szkoła
średnia
– poniedziałek godz. 18.30 – Damian Grzyb oraz Ks. Daniel

Młodzież po 2 i 3 stopniu Oazy Nowego Życia oraz animatorzy i studenci – niedziela godz. 19.00 – Ks. Daniel

 

Ministranci szkoła podstawowa i gimnazjum
sobota godz. 9.00 – Adrian Czubak, Ks. Daniel i Ks. Karol

 

Kandydaci i szkołą podstawowa do kl. 6 - sobota godz. 8.30 - Ks. Karol

 

Salka rekreacyjna dla dzieci i młodzieży
 każda sobota o godz. 18.30

 

Chór parafialny – piątek godz. 19.00 – Pani Ewa Burek Ks. Wojciech

Schola dziecięca – piątek godz. 16.00 (kościół) – Pani Ewa Burek

Schola młodzieżowa – niedziela godz. 8.15 – Weronika Filipowska, Ks. Wojciech

Odnowa w Duchu Świętym – czwartek godz. 18.30 – Ks. Wojciech

Akcja Katolicka – 1 wtorek miesiąca godz. 18.30 – Ks. Dziekan Marian Ślusarczyk

Koła Żywego Różańca – 1 sobota miesiąca godz. 7.30 – Ks. Dziekan Marian Ślusarczyk

Krąg Biblijny – druga środa miesiąca godz. 18.30 – Ks. Karol

Caritas – Pani Marianna Molenda i Ks. Wojciech

Sychar – 2 piątek godz. 19:00 i 4 sobota miesiąca godz. 18:30 – Paulina Sołśnia i Ks. Daniel

Domowy Kościół  – Ks. Karol

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
PONIEDZIAŁKI GODZ. 19:30

IV Niedziela Wielkanocna 22 kwietnia 2018

bł. Idziego z Asyżu, mnicha; św. Agapita I, papieża

07:00

+ Józefę Kacak w 10 rocznicę śmierci, Wojciecha i Jana Kacaków, Franciszka Szewczyka

09:00

+Zofię, Antoniego, Wojciecha, Rafała Rybińskich

09:00

+ Kazimierza Sasina greg.

11:00

Dziękczynnej i o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo świętego Brata Alberta dla Mileny Mizera w 18 rocznicę urodzin

11:00

Dziękczynnej i o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo świętego Brata Alberta dla Agaty i Artura Jaszczyk w 19 rocznicę ślubu i błogosławieństwo Boże dla dzieci

12:30

Dziękczynnej i o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo świętego Brata Alberta dla Joanny Stysiek z okazji 10 rocznicy urodzin

12:30

Dziękczynnej i o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo świętego Brata Alberta dla Ks. Wojciecha Tkaczyka

18:00

+ Zdzisława Tkaczyka w 8 rocznicę śmierci, Genowefę, Mariana Waldemara Tkaczyków,

Poniedziałek 23 kwietnia 2018

Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

07:00

+ Jerzego Durlika

10:00

POGRZEB: + Janina Woźniak

17:30

+ Kazimierza Sasina greg.

18:00

+ Józefę, Piotra, Barbarę, Kazimierza, Hannę, Jana, Stanisława Gajosów

18:00

+ Aleksandrę, Stefana, Tadeusza, Wacławę Jurzystów

Wtorek 24 kwietnia 2018

św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika; św. Jerzego, męczennika; św. Franki, dziewicy; bł. Teresy Marii od Krzyża (Manetti), dziewicy; Nawrócenia św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

07:00

+ Mariannę, Stanisława, Mariannę Górków

17:30

+ Kazimierza Sasina greg.

18:00

+ Jana Włodarza w 4 rocznicę śmierci

18:00

+ Jninę i Piotra Towarek

Środa 25 kwietnia 2018

święto św. Marka, Ewangelisty

07:00

+ Tadeusza Płatosa w 21 rocznicę śmierci

17:30

+ Kazimierza Sasina greg.

18:00

+ Sławomira Chruśniaka w 1 rocznicę śmierci

18:00

+ Marka Rdzenia, Edwarda Bińkowskiego, Kazimierza Dobraczyńskiego

Czwartek 26 kwietnia 2018

Najświętszej Maryi Panny Matki Dobrej Rady; św. Kleta, papieża; św. Piotra Betancur, zakonnika; bł. Bonifacego i Emeryka, biskupaów

07:00

+ Grzegorza Błędowskiego od uczestników pogrzebu

17:30

+ Kazimierza Sasina greg.

18:00

+ Kazimierę, Józefa, Wiesława Drążyków

18:00

+ Stefana Czerskiego w 17 rocznicę śmierci, ++Czerskich i Wólczyńskich,

Piątek 27 kwietnia 2018

św. Zyty, dziewicy; bł. Aszarda, biskupa

07:00

+ Józefa Kaczora, Janinę, Andrzeja Kaczora, Antoniego, Mariannę Jamka

17:30

+ Kazimierza Sasina greg.

18:00

+ Adama, Franciszkę i Stanisława Kwietniewskich

18:00

+ Jana i Annę Pawłowskich

Sobota 28 kwietnia 2018

św. Piotra Chanel, męczennika, misjonarza Polinezji; św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, kapłana; św. Joanny Beretta Molla; bł. Luchezjusza z Poggibonsi

07:00

+ Mariana Domagałę

07:00

+ Kazimierza Sasina greg.

17:00

ŚLUB: Anna Kozicka i Kamil Wanat

18:00

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Katarzyny i Sebastiana Malczewskich z okazji kolejnej rocznicy ślubu

18:00

+ Wacława Tomczaka

V Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia 2018

święto św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła

07:00

+ Mariana Grochulskiego

09:00

+Henryka Zastawnego i jego rodziców, Marię i Michała Odzimek, Eleonorę i Józefa Jastrzębskich, Marię i Edmunda Borowieckich

09:00

+ Kazimierza Sasina greg.

11:00

O Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego przez wstawiennictwo świętego Brata Alberta dla Kacpra Wiśniewskiego na czas egzaminów maturalnych

11:00

Dziękczynnej i o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo świętego Brata Alberta dla Marii i Andrzeja Tyrc w 40 rocznicę ślubu

12:30

Dziękczynnej i o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo świętego Brata Alberta dla Anastazji i Waldemara Laskowskich w 33 roczncię ślubu i błogosławieństwo Boże dla dzieci i wnuków

12:30

Dziękczynnej i o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo świętego Brata Alberta dla Katarzyny i Kornela Kozak w 2 rocznicę ślubu

18:00

+ Bronisławę Gwizd w 16 rocznicę śmierci,

 

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej