Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2018
niedziela, 11 listopad 2018 06:30

Ogłoszenia duszpasterskie 11 listopada 2018 r.

 1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Wczoraj w czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem w różańcu modliliśmy się za naszą Ojczyznę, a dziś zapraszamy na uroczystą Sumę, gdzie będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, a po Sumie odśpiewamy hymn państwowy, poświęcimy Dąb Niepodległości, odmówimy modlitwę ks. Piotra Skargi.
 2. Jutro w poniedziałek 12 listopada następna część uroczystości z racji 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości w naszej parafii. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej i nasza Parafia zapraszają na  charytatywny koncert patriotyczny Macieja Miecznikowskiego: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”.  Artysta w pięknej aranżacji zaśpiewa znane polskie pieśni patriotyczne,  ale też zaprosi widzów do wspólnego śpiewania. Koncert odbędzie się w naszej parafii w poniedziałek 12 listopada br. o godz. 19. 00. Wstęp na koncert jest wolny. Ponieważ jednak koncert ma charakter charytatywny będzie można na różne sposoby wesprzeć młodych z naszej diecezji, którzy liczna grupa lecą na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Do kupienia będą m.in. najlepsze pączki w Radomia, kawa prosto z Panamy oraz cegiełki. Zapraszamy całe rodziny, aby tak zamanifestować naszą polskość! Koncert poprzedzi Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00, podczas, której kazanie o Ojczyźnie wygłosi ks. dr Andrzej Jędrzejewski Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej. Zapraszamy.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 4. W przyszłą niedzielę 18 listopada rozpoczniemy w naszej parafii dwudniowe obchody Światowego Dnia Ubogich. Wolontariusze Dzieła Przyjaciele Bezdomnych będą z nami na każdej Mszy świętej w niedzielę, aby podzielić się krótkim świadectwem towarzyszenia ludziom bezdomnym. Po Mszach świętych będzie otwarta kawiarnia w Domu Parafialnym, na której będzie można obejrzeć unikatowe zdjęcia z metamorfoz ludzi żyjących na ulicy. Będzie także możliwość wesprzeć Dzieło Przyjaciół Bezdomnych poprzez nabycie pamiątek z oryginalnym logiem zawierających hasło ,,Bądź dobry jak chleb”.
 5. Drugim dniem naszych obchodów związanych z Światowym Dniem Ubogich będzie 19 listopada o godz. 19.30 zapraszamy na Rocznicę Powstania Dzieła Przyjaciele Bezdomnych. Będzie z nami ks. Mirosław Tosza z Jaworzna, który ponad 20 lat mieszka z bezdomnymi i tworzy z nimi niezwykłą Wspólnotę Betlejem. Nasi goście przywiozą rękodzieła, które będzie można nabyć i tym samym wesprzeć ich wspólnotę. Tego dnia Przyjaciele Bezdomnych podzielą się także wielkimi znakami, które Pan Bóg dał w ciągu jednego roku służby ludziom ubogim.
 6. Do nabycia jest Gość Niedzielny.
 7. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
 8. Na zakończenie Mszy św. Odmówmy modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi
czwartek, 08 listopad 2018 17:24

Potrzebujesz modlitwy? - Skrzynka modlitw

 

 

Przy obrazie Maki Bożej Częstochowskiej znajduje się skrzynka na intencje modlitewne.

Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Benedictus" naszej parafii podejmie codziennie oraz podczas spotkań formacyjnych modlitwę w tych intencjach, także w każdy trzeci czwartek miesiąca podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Zachęcamy do składania intencji modlitewnych oraz do włączenia się w diakonię modlitwy.

 

Zapraszamy także na spotkania formacyjne Odnowy w Duchu Świętym w każdy czwartek po Mszy świętej wieczorowej o godzinie 18.00 w sali spotkań w Domu Parafialnym.

wtorek, 06 listopad 2018 07:00

Katechezy przedmałżeńskie

ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA DOTYCZĄCE INTERNETOWYCH KURSÓW DLA NARZECZONYCH - NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE (ON-LINE), INFORMUJEMY, ŻE WYDAWANE PRZEZ PLATFORMĘ INTERNETOWĄ ZAŚWIADCZENIA O ODBYCIU KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO NIE UPRAWNIAJĄ DO ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

Stanowisko Kościoła <kliknij>                                      Bliższe informacje <kliknij>


Rozkład katechez przedmałżeńskich

 

Dekanat: Radom - Wschód

Osoby odpowiedzialne: Ks. Jacek Wieczorek i Ks. Wojciech Tkaczyk

   

Lp.

Data

Temat

Prowadzący

1.       

29.IX.2018

Powołanie do małżeństwa

 

2.       

6.X.2018

Poznanie siebie w narzeczeństwie

 

3.       

13.X.2018

Aspekt prawny zawarcia małżeństwa

 

4.       

20.X.2018

Zamysł Pana Boga względem małżeństwa i rodziny

 

5.       

27.X.2018

Małżeństwo jako sakrament

 

6.       

3.XI.2018

Liturgia ślubu

 

7.       

10.XI.2018

Rozwój i zagrożenia miłości małżeńskiej

 

8.       

17.XI.2018

Etyka życia małżeńskiego

 

9.       

24.XI.2018

Rodzina Kościołem domowym

 

10.  

1.XII.2018

Zasady funkcjonowania małżeństwa i rodziny

 

11.  

8.XII.2018

Dzień skupienia dla narzeczonych

Sanktuarium

Uwagi:

 1. Kursy odbywają się w Pararafii pw. Świętego Brata Alberta w Radomiu w sali spotkań domu parafialnego (wejście od strony kancelarii) w sobotę o godzinie 10:00.
 2. Bardzo prosimy o punktualność.
 3. Obowiązuje obecność na każdym spotkaniu

 

 

Lp.

Data

Temat

Prowadzący

1.       

29.IX.2018

Powołanie do małżeństwa

 

2.       

6.X.2018

Poznanie siebie w narzeczeństwie

 

3.       

13.X.2018

Aspekt prawny zawarcia małżeństwa

 

4.       

20.X.2018

Zamysł Pana Boga względem małżeństwa i rodziny

 

5.       

27.X.2018

Małżeństwo jako sakrament

 

6.       

3.XI.2018

Liturgia ślubu

 

7.       

10.XI.2018

Rozwój i zagrożenia miłości małżeńskiej

 

8.       

17.XI.2018

Etyka życia małżeńskiego

 

9.       

24.XI.2018

Rodzina Kościołem domowym

 

10.  

1.XII.2018

Zasady funkcjonowania małżeństwa i rodziny

 

11.  

8.XII.2018

Dzień skupienia dla narzeczonych

Sanktuarium

 

Uwagi:

 1. Kursy odbywają się w Pararafii pw. Świętego Brata Alberta w Radomiu w sali spotkań domu parafialnego (wejście od strony kancelarii) w sobotę o godzinie 10:00.
 2. Bardzo prosimy o punktualność.
 3. Obowiązuje obecność na każdym spotkaniu

 

 

Wszelkie informacje dotyczące przygotowania są również dostępne na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej

 

Terminarz spotkań link

niedziela, 04 listopad 2018 07:20

Ogłoszenia duszpasterskie 04 listopada 2018 r.

 1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli. Obchodzić będziemy Dzień Niepodległości. Główna uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny w naszym kościele będzie o godz. 12.30. Zapraszam na tę Mszę świętą jak najliczniej wszystkich parafian i Gości, wszystkie grupy parafialne. Po Mszy świętej zostanie zasadzony dąb niepodległości – potomek historycznego dębu Bartek, który będzie trwałym symbolem naszej miłości do naszej Ojczyzny. Dąb jest darem Leśników dla naszej parafii. Wyraźmy też naszą miłość do Ojczyzny poprzez wywieszenie biało-czerwonej flagi w naszych domach. Natomiast w sobotę 10 listopada po Mszy świętej o godz. 7.00 w wigilię 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszam na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.
 2. Natomiast w poniedziałek 12 listopada druga część uroczystości z racji 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.
  Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej i nasza Parafia zapraszają na charytatywny koncert patriotyczny Macieja Miecznikowskiego: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”.  Artysta w pięknej aranżacji zaśpiewa znane polskie pieśni patriotyczne, ale też zaprosi widzów do wspólnego śpiewania.

Koncert odbędzie się w naszej parafii w poniedziałek 12 listopada br. o godz. 19. 00. Wstęp na koncert jest wolny. Ponieważ jednak koncert ma charakter charytatywny będzie można na różne sposoby wesprzeć młodych z naszej diecezji, którzy liczną grupą lecą na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Do kupienia będą m.in. najlepsze pączki w Radomia, kawa prosto z Panamy oraz cegiełki. Zapraszamy całe rodziny, aby tak zamanifestować naszą polskość!

Koncert poprzedzi Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00, podczas, której kazanie o Ojczyźnie wygłosi ks. dr Andrzej Jędrzejewski Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej. Zapraszamy.

 1. Codziennie zapraszam na Różaniec za zmarłych z wypominkach o godz. 17.30. Możemy jeszcze codziennie zamawiać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych po każdej Mszy świętej.
 2. Jutro w poniedziałek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczorowej Mszy świętej.
 3. Ogłoszenia dla rodziców dzieci komunijnych:

W dniu 11 listopada po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

W dniu 17 listopada (sobota) o godz. 9.00 odbędzie się mierzenie stroi komunijnych. Obecność obowiązkowa.

W dniu 09 grudnia na Mszy świętej o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 1. Dziękuję za ofiary składane na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.
 2. Do nabycia jest Rycerz Niepokalanej dla dorosłych i dla dzieci, Kalendarze Caritas i dwumiesięcznik Miłujcie się.
 3. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości, te życzenia składamy na ręce ks. Karola dzisiejsze solenizanta, życząc mu owocnej pracy w naszej wspólnocie parafialnej, ludzkiej życzliwości i wdzięczności.

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej