Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2018
niedziela, 17 czerwiec 2018 07:20

Ogłoszenia duszpasterskie 17 czerwca 2018 r.

 1. W pierwszą niedzielę czerwca obchodziliśmy Święto Dziękczynienia. Każda Eucharystia jest darem, za który cięgle mamy dziękować Dobremu Bogu. Dzisiaj kiedy obchodzimy Uroczystość odpustową patrona parafii Świętego Brata Alberta pragnę wypowiedzieć słowa wdzięczności za zakończenie mojego duszpasterzowania w parafii. Dziękuję Panu Bogu, że z Jego woli i decyzji Biskupa Edwarda Materskiego ponad 21 lat temu zostałem proboszczem w tej wspólnocie parafialnej. Dziękuję także Jego następcom w biskupstwie za wspieranie mnie w posłudze jako proboszcza. Zadanie jakie otrzymałem, aby wybudować wraz z parafianami Świątynię Bogu Najwyższemu zrealizowałem co jest dla mnie i parafian wielką radością i satysfakcją. Dziękuję wszystkim parafianom przede wszystkim za zaufanie, wiarę i ofiarność, bo tylko na takim fundamencie można było tego dokonać, nie mając pomocy materialnej z zewnątrz.
  Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich księży wikariuszy – współpracowników w czasie mojej posługi, a szczególnie do obecnych Księży Daniela, Wojciecha i Karola za życzliwość i harmonijną współpracę dla dobra parafian, a także do pracowników parafii Pani Organistki Ewy i Pana Kościelnego Tadeusza.
  Z radością i wdzięcznością wypowiadam słowa dziękczynienia za modlitwę parafian, w sposób szczególny za nieustanną modlitwę „Margaretek”. Cieszę się, że oprócz istniejących Kręgów Ruchu Światło – Życie Kościół Domowy i Kół Żywego Różańca powstały nowe grupy parafialne i modlitewne jak: Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, Rycerze Kolumba, Parafialny Oddział Caritas, Różaniec Rodziców za Dzieci, Grupa Modlitewna – Apelu Jasnogórskiego, Krąg Biblijny, Ochotnicy Cierpienia, Wspólnota Trudnych Małżeństw – Sychar, za 4 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Cieszę się Służbą Liturgiczną, Chórem i Scholą, Oazą dzieci i młodzieży. Niech to trwa.
  „Kapłan z ludzi jest wzięty i do ludzi posłany”, także i ja z talentami, za które dziękuję Panu Boga, jak i słabościami ludzkiej natury. W tym miejscu pragnę przeprosić wszystkich, którym ze słabości, a nie ze złej woli sprawiłem przykrość swoim słowem czy zachowaniem. Wybaczcie.
  Pozostając w parafii z woli Biskupa Henryka Tomasika – ordynariusza diecezji, zapewniam o modlitwie, aby spłacić dług wdzięczności za wszelkie doznane dobro. Proszę również o modlitwę.
  Korzystając z obecności na naszej Uroczystości Odpustowej Jego Magnificencji Księdza Jarosława Wojtkuna – rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, dziękuję za sprawowaną Eucharystię i wygłoszone Słowo Boże, a także za wielorakie przyjmowanie zaproszenia i obecność na naszych uroczystościach parafialnych.
  Na ręce Księdza Rektora składam słowa wdzięczności wobec wszystkich Księży Profesorów i Wychowawców w Seminarium oraz podziękowanie za przygotowanie przez studia seminaryjne do kapłaństwa naszych dwóch parafian: Księdza Arkadiusza Piętowskiego i Księdza Jacka Maroszka. Bóg zapłać!
 1. W piątek 22 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dla dzieci i młodzieży o godz. 8:00 dla szkół specjalnych o godz. 10:00.
 2. Polecamy prasę katolicką znajdującą się przy wejściu na chór oraz Gościa Niedzielnego.
 3. Dziękujemy za ofiary na funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać.
 
sobota, 09 czerwiec 2018 07:00

Kancelaria parafialna

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

JEST CZYNNA:

 

od poniedziałku do czwartku w godz. 16:30 - 17:55

piątek i sobota w godz. 8:00 - 9:00

 

sobota, 09 czerwiec 2018 07:00

Katechezy przedmałżeńskie

ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA DOTYCZĄCE INTERNETOWYCH KURSÓW DLA NARZECZONYCH - NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE (ON-LINE), INFORMUJEMY, ŻE WYDAWANE PRZEZ PLATFORMĘ INTERNETOWĄ ZAŚWIADCZENIA O ODBYCIU KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO NIE UPRAWNIAJĄ DO ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

Stanowisko Kościoła <kliknij>                                      Bliższe informacje <kliknij>


Rozkład katechez przedmałżeńskich

 

Dekanat: Radom - Wschód

Osoby odpowiedzialne: Ks. Jacek Wieczorek i Ks. Wojciech Tkaczyk

   

Lp.

Data

Temat

Prowadzący

1.       

30.VI.2018

Powołanie do małżeństwa

 

2.       

7.VII.2018

Poznanie siebie w narzeczeństwie

 

3.       

14.VII.2018

Aspekt prawny zawarcia małżeństwa

 

4.       

21.VII.2018

Zamysł Pana Boga względem małżeństwa i rodziny

 

5.       

28.VII.2018

Małżeństwo jako sakrament

 

6.       

4.VIII.2018

Liturgia ślubu

 

7.       

11.VIII.2018

Rozwój i zagrożenia miłości małżeńskiej

 

8.       

18.VIII.2018

Etyka życia małżeńskiego

 

9.       

25.VIII.2018

Rodzina Kościołem domowym

 

10.  

1.IX.2018

Zasady funkcjonowania małżeństwa i rodziny

 

11.  

8.IX.2018

Dzień skupienia dla narzeczonych

Sanktuarium

 

Uwagi:

 1. Kursy odbywają się w Pararafii pw. Świętego Brata Alberta w Radomiu w sali spotkań domu parafialnego (wejście od strony kancelarii) w sobotę o godzinie 10:00.
 1. Obowiązuje obecność na każdym spotkaniu

 

 

Wszelkie informacje dotyczące przygotowania są również dostępne na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej

 

Terminarz spotkań link

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej