Oceń ten artykuł
(9 głosów)
15
Cze

Ogłoszenia duszpasterskie 15 czerwca 2019 r.

 1. Jutro w poniedziałek 17 czerwca uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Barta Alberta. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Główna Msza święta o godz. 18.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. dr Roman Kotlimowski. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, odśpiewamy uroczyste Te Deum Laudamus, po błogosławieństwie ucałowanie relikwii św. Barta Alberta. Ucałowanie relikwii będzie też po każdej Mszy świetej. Proszę poszczególne grupy parafialne o przygotowanie liturgii, o asystę ministrancką i asystę przy kapłanie, baldachimie.  W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 będą księża z dekanatu, więc proszę dzieci i młodzież o skorzystanie z sakramentu pokuty przed zakończeniem roku szkolnego, by w ten sposób z Bogiem zakończyć rok szkolny i z błogosławieństwem Bożym rozpocząć wakacje. 
 2. W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Msze święte w Boże Ciało o godz. 7.00, 9.00, 12.30, 18.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 11.00. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9.00, po której wyruszy procesja. Procesja będzie szła tymi samymi ulicami jak to bywa w naszej parafii każdego roku.
 3. Zapraszam także każdego dnia na Msze święte i procesję eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała. Na zakończenie oktawy dla dzieci sypiących kwiaty dla ministrantów będzie niespodzianka. W najbliższą niedzielę 23 czerwca Msza święta z procesją eucharystyczną o godz. 9.00.
 4. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne i mieszkańców parafii. I tak: ołtarz I przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym, ołtarz II Akacja Katolicka i Rycerze Kolumba, ołtarz III Kręgi Domowego Kościoła , ołtarz IV KŻR.
 5. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
 6. W środę zakończenie roku szkolnego Msze święte o godz. 8.00 i o godz. 10.00 dla szkół specjalnych.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 8. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30 i w niedzielę o godz. 17.30.
 9. Dziś Msza święta na zakończenie roku duszpasterskiego o godz. 18.00, potem wspólne spotkanie przy altanie, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy tekst do przeczytania szczególnie dla rodziców i dziadków o ciemnej stronie Internetu, i miesięcznik Miłujcie się.
 11. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.
Ostatnio zmieniany sobota, 15 czerwiec 2019 16:57
Oceń ten artykuł
(1 głos)
09
Cze

Ogłoszenia duszpasterskie 09 czerwca 2019 r.

 1. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł i prowadził Kościół. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.
 2. Dziś zapraszam na 21.00 na Apel Jasnogórski
 3. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Drugi Dzień Zielonych Świąt. Msza święta o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Po Mszy świętej wieczornej adoracja w ciszy.
 4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 18.30 oraz w niedziele o godz. 17.30.
 5. Trwamy też w Nowennie do św. Brata Alberta, która nas przygotowuje do odpustu parafialnego w przyszły poniedziałek 17 czerwca. Główna Msza święta o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. dr Roman Kotlimowski. Szczegóły za tydzień. Ale już dziś proszę poszczególne grupy parafialne o przygotowanie liturgii. W tym dniu będą na odpuście księża z dekanatu więc proszę dzieci i młodzież o skorzystanie z sakramentu pokuty przed zakończeniem roku szkolnego, by w ten sposób z Bogiem zakończyć rok szkolny i z błogosławieństwem Bożym rozpocząć wakacje.
 6. W środę 12 czerwca o godz. 10.00 Bp Ordynariusz Henryk Tomasik odprawi Mszę świętą i dokona poświęcenia sztandaru, obrazu i weźmie udział w nadaniu imienia Zespołowi Szkół Specjalnych i Palcówek Oświatowych w Radomiu. Zapraszamy. O godz. 12.45 w szkole muzycznej w Radomiu odbędzie się z tej okazji koncert słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb – Brat Albert” z udziałem aktora Jerzego Treli i śpiewaczki Katarzyny Szary i muzyce Roberta Grudnia. Liczba miejsc ograniczona.
 7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00; 17.30; 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 18.00 uroczysta Msza święta na zakończenie roku duszpasterskiego, potem spotkanie przy altanie, które zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.
 9. Dziś już po raz ósmy ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci. Marsz wyruszy z pod kościoła św. Jana o godz. 16.00 i przejście ulicami: Rwańską i Żeromskiego, ok. godz. 17.00 Finał Marszu na Placu Konstytucji 3 Maja. Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Koncert zespołu księży i kleryków – zapraszamy.
 10. Dziękuję za ofiary na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać.
 11. Bp Henryk Tomasik zachęca do wzięcia udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej. Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w całym wydarzeniu, organizatorzy zapraszają w sobotę bądź w niedzielę. Jest jeden warunek: trzeba się koniecznie zapisać w parafii. Na zakończenie Dni Młodych, w niedzielę 16 czerwca, o godz. 12.30, na terenie Muzeum, rozpocznie się Festyn Rodzinny. Zapraszamy całe rodziny, aby w ten sposób świętować Dzień Pański. O godz. 14.00 celebrowana będzie Msza święta, której będzie przewodniczył Biskup Piotr Turzyński. Nasze świętowanie zakończymy koncertem zespołu Arka Noego. Kontakt z ks. Danielem.
 12. Do nabycia jest Gość Niedzielny z płytą z przemówieniami Ojca św. Jana Pawła II z I pielgrzymki do Ojczyzny. Jest nowy numer Miłujcie się i Rycerz Niepokalanej.
 13. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
Ostatnio zmieniany sobota, 08 czerwiec 2019 10:26
Oceń ten artykuł
(15 głosów)
23
Maj

Katechezy przedmałżeńskie

 

ODPOWIADAJĄC NA PYTANIA DOTYCZĄCE INTERNETOWYCH KURSÓW DLA NARZECZONYCH - NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE (ON-LINE), INFORMUJEMY, ŻE WYDAWANE PRZEZ PLATFORMĘ INTERNETOWĄ ZAŚWIADCZENIA O ODBYCIU KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO NIE UPRAWNIAJĄ DO ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

Stanowisko Kościoła <kliknij>                                      Bliższe informacje <kliknij>


 

 

 

 

Rozkład katechez przedmałżeńskich

 

Dekanat: Radom - Wschód

Osoby odpowiedzialne: Ks. Jacek Wieczorek i Ks. Wojciech Tkaczyk

  

 

 

 W TRAKCIE TRWANIA WAKCJI KATECHEZ NIE BĘDZIE

 

 

 

Lp.

Data

Temat

Prowadzący

1.       

21.IX.2019

Powołanie do małżeństwa

 

2.       

28.IX.2019

Poznanie siebie w narzeczeństwie

 

3.       

5.X.2019

Aspekt prawny zawarcia małżeństwa

 

4.       

12.X.2019

Zamysł Pana Boga względem małżeństwa i rodziny

 

5.       

19.X.2019

Małżeństwo jako sakrament

 

6.       

26.X.2019

Liturgia ślubu

 

7.       

9.XI.2019

Rozwój i zagrożenia miłości małżeńskiej

 

8.       

16.X.2019

Etyka życia małżeńskiego

 

9.       

23.X.2019

Rodzina Kościołem domowym

 

10.  

30.XI.2019

Zasady funkcjonowania małżeństwa i rodziny

 

11.  

7.XII.2019

Dzień skupienia dla narzeczonych

Sanktuarium

Uwagi:

 1. Kursy odbywają się w Pararafii pw. Świętego Brata Alberta w Radomiu w sali spotkań domu parafialnego (wejście od strony kancelarii) w sobotę o godzinie 10:00.
 2. Bardzo prosimy o punktualność.
 3. Obowiązuje obecność na każdym spotkaniu

 

 

Dodatkowe informacje:

 

Wszelkie informacje dotyczące przygotowania są również dostępne na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej

 

Terminarz spotkań link

Ostatnio zmieniany czwartek, 23 maj 2019 16:30

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej