Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Ogłoszenia duszpasterskie 14 kwietnia 2019 r.

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
 2. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna adoracja potrwa do godz. 23.00.
 4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 9.00. W piątkowy wieczór o godz. 19.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża świętego, za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii świętej w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.00. Ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.
 5. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy Grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi świętemu.
 6. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz. 9.00 do godz. 13.00. Rano już będzie poświęcona woda do pokropienia, którą będzie można wziąć do domów by pokropić swoje mieszkanie
 7. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Adoracja w Wielką Sobotę do godz. 22.00.
 8. Adoracja w Wielki Piątek w ciemnicy od godz. 7.00, a Liturgia Godzin – Jutrznia o godz. 8.00, także w Wielki Piątek o godz. 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia w Wielką Sobotę też o godz. 15.00. Zapraszam. W Niedzielę Zmartwychwstania Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 17.45.
  W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie od godz. 7.00, liturgia Godzin – jutrznia o godz. 8.00.
 9. W czasie Triduum Paschalnego w Wieli Czwartek, w Wielki Piątek, w Wielką Sobotę kancelaria jest nieczynna
 10. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza święta Rezurekcyjna będzie godz. 6.00, proszę o asystę przy kapłanie, do niesienia baldachimu, oraz asystę liturgiczną. Następne Msze święte o godz. 9.00; 11.00; 12.30; 18.00, a w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.Poszczególne grupy parafialne proszę o adoracje w te dni Triduum Paschalnego jak to bywa w tradycji naszej Parafii.
 11. W związku z chorobą Pana Kościelnego, bardzo proszę osoby o pomoc przy generalnym sprzątaniu kościoła na tegoroczne Święta Wielkanocne we wtorek na godz. 9.00.
 12. 28 kwietnia w niedzielę Odnowa w Duchu Świętym organizuje wyjazd do Łagiewnik. Koszt 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisywać.
 13. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.
Więcej w tej kategorii: Katechezy przedmałżeńskie »

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej