Ogłoszenia duszpasterskie 14 października 2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Dziś swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Od dziś w naszej wspólnocie parafialnej będzie posługiwał ks. diakon Damian Janiszewski pochodzący z Końskich z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach praktyk diakońskich.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Wspierajmy naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W Parafii Świętej Rodziny w Radomiu będzie o godz.18.00 – Msza Święta, a o godz. 19.00 – modlitwa różańcowa przed Pomnikiem Maryi Matki Życia
 4. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Misję święte. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 na które serdecznie zapraszamy.
 5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.
 6. W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Dziękuję za ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W tym czasie do kościoła zakupiłem ornaty każdego koloru na dzień powszedni, dałem do odnowienia i wyzłocenia puszki do rozdawania Komunii świętej, zagospodarowaliśmy teren przy kościele, dziękuję panu Zenkowi i Urszuli za wykonanie tych prac, gdzie kiedyś stanie pomnik patrona naszej parafii świętego Brata Alberta, zakupiłem do kościoła poduszki na ławki, zamówiłem także całkowite umeblowanie zakrystii kościoła, na początku listopada będzie realizacja tego zmówienia. Zostały zamontowane urządzenia zmykania bram garażowych.
 8. 19 października ludzie młodzi z naszej Diecezji modlić się będą na Jasnej Górze w intencji Synodu, który trwa w Rzymie i w intencji wszystkich młodych ludzi. Będzie to diecezjalne czuwanie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Czuwanie rozpocznie się modlitwą Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Następnie konferencja, wspólna modlitwa różańcowa oraz Msza święta o godz. 24.00, możliwość indywidualnej modlitwy. Zachęcam młodzież by pojechała na to czuwanie. Zapisy u ks. Daniela w dniu dzisiejszym i wszelkie informacje o wyjeździe.
 9. Za kilka dni mija dokładnie 40 rocznica wyboru krakowskiego Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Ciągle żywe są w naszych sercach i umysłach słowa Jana Pawła II, szczególnie te, które kierował do swoich Rodaków. Pozostają też żywe te momenty i papieskie słowa, które skierował do nas Radomian pamiętnego 4 czerwca 1991 r.
 10. Chcemy uczcić Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Radomia tego szczególnego dnia, gromadząc radomską społeczność, szczególnie ludzi młodych, których tak bardzo mocno „szukał” Papież, na Apelu Papieskim, dnia 16 października 2018 r. o godz. 20.37 na Placu Corazziego. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe spotkanie dla uczczenia św. Jana Pawła II.
 11. W sobotę 20 października o godz. 18.30 spotkanie Rady Parafialnej w starym składzie.
 12. Od dziś z racji zbliżającej się 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II oraz w 1 rocznicę ustanowienia św. Jana Pawła II Patronem Akcji Katolickiej w Polsce tj.14 października do 22 października po wieczorowej Mszy świętej będziemy w czasie nowenny do św. Jana Pawła II wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
 13. Do nabycia jest Gość Niedzielny i nowy numer czasopisma Miłujcie się.
 14. Na ręce ks. Daniela dzisiejszego solenizanta wszystkim Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej