Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ogłoszenia duszpasterskie 09 czerwca 2019 r.

 1. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł i prowadził Kościół. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.
 2. Dziś zapraszam na 21.00 na Apel Jasnogórski
 3. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Drugi Dzień Zielonych Świąt. Msza święta o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Po Mszy świętej wieczornej adoracja w ciszy.
 4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 18.30 oraz w niedziele o godz. 17.30.
 5. Trwamy też w Nowennie do św. Brata Alberta, która nas przygotowuje do odpustu parafialnego w przyszły poniedziałek 17 czerwca. Główna Msza święta o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. dr Roman Kotlimowski. Szczegóły za tydzień. Ale już dziś proszę poszczególne grupy parafialne o przygotowanie liturgii. W tym dniu będą na odpuście księża z dekanatu więc proszę dzieci i młodzież o skorzystanie z sakramentu pokuty przed zakończeniem roku szkolnego, by w ten sposób z Bogiem zakończyć rok szkolny i z błogosławieństwem Bożym rozpocząć wakacje.
 6. W środę 12 czerwca o godz. 10.00 Bp Ordynariusz Henryk Tomasik odprawi Mszę świętą i dokona poświęcenia sztandaru, obrazu i weźmie udział w nadaniu imienia Zespołowi Szkół Specjalnych i Palcówek Oświatowych w Radomiu. Zapraszamy. O godz. 12.45 w szkole muzycznej w Radomiu odbędzie się z tej okazji koncert słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb – Brat Albert” z udziałem aktora Jerzego Treli i śpiewaczki Katarzyny Szary i muzyce Roberta Grudnia. Liczba miejsc ograniczona.
 7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00; 17.30; 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 18.00 uroczysta Msza święta na zakończenie roku duszpasterskiego, potem spotkanie przy altanie, które zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.
 9. Dziś już po raz ósmy ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci. Marsz wyruszy z pod kościoła św. Jana o godz. 16.00 i przejście ulicami: Rwańską i Żeromskiego, ok. godz. 17.00 Finał Marszu na Placu Konstytucji 3 Maja. Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Koncert zespołu księży i kleryków – zapraszamy.
 10. Dziękuję za ofiary na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać.
 11. Bp Henryk Tomasik zachęca do wzięcia udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej. Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w całym wydarzeniu, organizatorzy zapraszają w sobotę bądź w niedzielę. Jest jeden warunek: trzeba się koniecznie zapisać w parafii. Na zakończenie Dni Młodych, w niedzielę 16 czerwca, o godz. 12.30, na terenie Muzeum, rozpocznie się Festyn Rodzinny. Zapraszamy całe rodziny, aby w ten sposób świętować Dzień Pański. O godz. 14.00 celebrowana będzie Msza święta, której będzie przewodniczył Biskup Piotr Turzyński. Nasze świętowanie zakończymy koncertem zespołu Arka Noego. Kontakt z ks. Danielem.
 12. Do nabycia jest Gość Niedzielny z płytą z przemówieniami Ojca św. Jana Pawła II z I pielgrzymki do Ojczyzny. Jest nowy numer Miłujcie się i Rycerz Niepokalanej.
 13. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
Więcej w tej kategorii: Katechezy przedmałżeńskie »

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej