Artykuły filtrowane wg daty: lipiec 2019
niedziela, 14 lipiec 2019 06:30

Ogłoszenia duszpasterskie 14 lipca 2019 r.

  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  2. W czasie wakacji kancelaria jest czynna po porannej i wieczornej Mszy świętej.
  3. Dziś o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
  4. W poniedziałek po wieczorowej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  5. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim: Czym jest Szkaplerz. Rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, założycielką kliniki „Budzik” oraz O cudach za miedzą.
  6. Dziękuję za ofiary składane na cele parafialne.
  7. Komunikat ks. Biskupa Ordynariusza: W dniu 6 sierpnia 2019 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do wyznaczonego przez Boga - Stwórcę celu. „W MOCY BOŻEGO DUCHA” – to temat „rekolekcji w drodze”, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Temat ten harmonizuje z treścią roku duszpasterskiego, który przeżywamy w Kościele. Będziemy wspólnie dziękować za wszystkie wspólnoty, które są owocem działania Ducha Świętego. Będziemy modlić się także o dar głębokiej wiary i otwarcie na działanie Ducha Świętego, który jednoczy wierzących w wielką wspólnotę wiary, którą jest Kościół. Dziękuję Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom za przygotowanie naszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie młodzież, do udziału w tych „rekolekcjach w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy, o ducha modlitwy i ofiary, czego wyrazem będzie także strój harmonizujący z pokutnym charakterem Pielgrzymki. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie w intencji rodzin i młodzieży, abyśmy byli wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii. Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię. Henryk Tomasik Biskup Radomski
  8. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.
poniedziałek, 01 lipiec 2019 15:51

Kancelaria parafialna

 

 

 

W TRAKCIE WAKACJI

 

KANCELARIA PARAFIALNA JEST CZYNNA

 

OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY

 

PO MSZACH ŚWIETYCH SPRAWOWANYCH

 

O GODZINIE 7:00 I 18:00

 

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej