16
Lip

PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

6 sierpnia rusza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do przeżycia tych wyjątkowych rekolekcji w drodze. Zapisy na pieszą pielgrzymkę z naszą grupą nr 22 ruszają w przyszłą niedzielę 23 lipca. Zapisy po każdej Mszy świętej oraz w godzinach kancelaryjnych. Koszt 60 zł. Więcej informacji na stronie naszej grupy parafialnej (https://www.facebook.com/events/766040550232550/?hc_location=ufi). Tradycyjnie zachęcamy wszystkich, którzy nie będą mogli podążać na pątniczym szlaku do pielgrzymowania duchowego. Osoby, które chcą wspierać naszą grupę pielgrzymkową modlitwą, ofiarą, czy też darem materialnym – prosimy o zgłaszanie się do kancelarii w celu otrzymania książki z programem duchowym pielgrzymki oraz specjalnego obrazka z modlitwą pielgrzyma duchowego. W zamian obiecujemy gorącą modlitwę na szlaku pielgrzymim.
04
Cze

Album - Być dobrym jak chleb. Kult św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku.

4 czerwca gościliśmy Ks. Profesora naszego Seminarium Duchownego w Radomiu Ks. dr. Michała Krawczyka, który głosił nam Słowo Boże jako redaktor „Albumu” – Być dobrym jak chleb. Prezentuje on nowo wydaną pozycję książkową. Autorem zdjęć jest Pan Wojciech Stan. Album można nabyć od 4 czerwca przed Kościołem a w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Ofiary za album to dar dla parafii na prace związane z przeniesieniem dzwonów jak i Tablicę, która będzie umieszczona w przedsionku Kościoła.
21
Maj

Wystawa Akwareli

Nasz parafianin, który zajmuje się malarstwem złożył dar dla młodzieży parafialnej w postaci kilkunastu akwareli, które będzie można nabyć od młodzieży podczas wystawy w niedziele 21 i 28 maja po Mszach świętych. Akwarele przedstawiają kościoły, kapliczki, naturę. Jest wśród nich także Pustelnia św. Brata Alberta na Kalatówkach. Ceny akwareli są od 100 do 200 zł. Ofiary złożone za akwarele posłużą młodzieży na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych. Wystawę można obejrzeć także na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za ten dar oraz zachęcamy do wsparcia młodzieży parafialnej. Zachęcamy do obejrzenia wystawy: https://www.facebook.com/pg/BratAlbertRadom/photos/?tab=album&album_id=1410437625691351
15
Kwi

Galeria z Triduum Paschalnego

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Triduum Paschalnego: https://www.facebook.com/pg/BratAlbertRadom/photos/?tab=albums
07
Lut

Dekret Penitencjarii Apostolskiej

Podajemy do wiadomości treść dekretu Stolicy Apostolskiej dotyczącego możliwości zyskiwania odpustów z racjo Roku Świętego Brata Alberta. Penitencjaria Apostolska Prot. n. 7/17/I Dekret Penitencjaria Apostolska, dla powiększenia pobożności wiernych i zbawienia dusz, mocą uprawnień w szczególny sposób udzielonych przez Ojca Świętego Franciszka, sprzyjając prośbom przesłanym przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Henryka Mariana Tomasika, Pasterza Diecezji Radomskiej, łaskawie udziela z niebiańskich skarbców Kościoła odpustu zupełnego, który pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) może być uzyskany każdego dnia przez wiernych prawdziwie żałujących za grzechy i poruszonych miłością, jeśli w jubileuszowym Roku Świętego Brata Alberta (Adama Chmielowskiego), ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski, trzy parafialne świątynie pod wezwaniem tego Świętego Brata Alberta, znajdujące się w diecezji radomskiej, w formie pielgrzymki będą nawiedzać i tam w jubileuszowych celebracjach pobożnie uczestniczyć będą lub przynajmniej przy relikwiach Świętego przez odpowiedni odstęp czasu oddadzą się pobożnym rozmyślaniom zakończonym Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary…
26
Sty

Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania!

Spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej (Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar) odbywają się w naszej parafii w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 19 oraz w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.30. Zapraszamy zawsze wcześniej na Mszę św. o godz 18. W lutym wyjątkowo spotkania odbędą się 17 lutego o godz. 19 oraz 26 lutego o godz. 15. Będzie to oficjalne rozpoczęcie funkcjonowania ogniska. Pojawią się na nim ogólnopolscy przedstawiciele. Celem spotkań tej wspólnoty jest przezwyciężanie kryzysów małżeńskich i odnawianie miłości w małżeństwie. Charyzmat wspólnoty zawiera się w zdaniu: każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. http://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/kazde-malzenstwo-mozna-uratowac-sychar-w-radomiu-20680
01
Sty

Pielgrzymka do Fatimy

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela:
28
Gru

Relacje z Inauguracji Roku św. Brata Alberta

Zapraszamy do przeczytania relacji z Inauguracji Roku św. Brata Alberta: http://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/bog-sie-narodzil-poczatek-roku-sw-brata-alberta-20392 http://radom.gosc.pl/doc/3618827.Swiety-o-duchowosci-urzekajacej http://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/badzmy-dobrzy-jak-chleb-sw-brat-albert-20414 http://www.echodnia.eu/radomskie/wiadomosci/radom/a/rok-sw-brata-alberta-w-radomiu-rozpoczela-go-pasterka-z-udzialem-biskupa-henryka-tomasika,11622542/ oraz fotorelacja: https://www.facebook.com/pg/BratAlbertRadom/photos/?tab=album&album_id=1256234927778289
18
Gru

Inauguracja Roku Św. Brata Alberta

Zapraszamy na inaugurację Roku Św. Brata Alberta w setną rocznicę śmierci swojego patrona. Inauguracja odbędzie się 25 grudnia 2016 r. na Mszy Świętej (Pasterce), której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. Serdecznie zapraszamy Ks. Proboszcz Marian Ślusarczyk z wikariuszami
10
Paź

Wielka Pokuta w naszej Parafii

15 października w sobotę będziemy przeżywać w naszej parafii Wielką Pokutę. Część parafian będzie pielgrzymować do Częstochowy, a pozostałych zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17 na różańcu, po którym będzie Eucharystia i godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej