Artykuły filtrowane wg daty: październik 2018
poniedziałek, 15 październik 2018 06:00

Spotkania Duszpasterskie 2018/2019

PROGRAM SPOTKAŃ
w poszczególnych grupach parafialnych
 w roku duszpasterskim 2018/2019

 SPOTKANIA OAZOWE

4 i 5 kl. szk. podst. – sobota godz. 9.00 - Kacper Grudniewski

6 i 7 kl. szk. podst. – sobota godz. 17.00 - Anna Piątkowska

8 kl. szk. Podst. i 3 kl. gim.  – czwartek godz. 18.30 - Szymon Wójcik

Młodzież po 1 stopniu Oazy Nowego Życia oraz szkoła średnia – środa godz. 18.30 - Adrian Czubak

Młodzież po 2 i 3 stopniu Oazy Nowego Życia, animatorzy i studenci – niedziela godz. 19.00 – Ks. Daniel Glibowski

Młodzież szkół średnich i starsi - poniedziałek godz. 19.30 - Ks. Daniel Glibowski

 

Ministranci szkoła podstawowa + kandydaci - sobota godz. 8.30 – Ks. Daniel, Ks. Karol, Szymon Wójcik

Lektorzy - pierwsza sobota miesiąca godz. 9.00

Salka rekreacyjna dla dzieci i młodzieży - każda sobota o godz. 18.30

 

Chór parafialny – środa lub czwartek godz. 18.30 – Pani Ewa Burek

Schola dziecięca – sobota godz. 15.45 (kościół) – Pani Ewa Burek

Odnowa w Duchu Świętym – każdy czwartek godz. 18.30 a w 3 czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu – Ks. Wojciech Tkaczyk

Akcja Katolicka – 1 wtorek miesiąca godz. 18.30 – Ks. Dziekan Marek Janas

Koła Żywego Różańca – 1 sobota miesiąca godz. 7.30 – Ks. Dziekan Marek Janas

Różaniec Rodziców za dzieci - 1 piątek miesiąca godz. 18.30 Ks. Karol Kwiatkowski

Krąg Biblijny – trzecia środa miesiąca godz. 18.30 – Ks. Karol Kwiatkowski

Caritas – Pani Marianna Molenda i Ks. Wojciech Tkaczyk

Sychar – 2 piątek godz. 19.00 i 4 sobota miesiąca godz. 18.30 – Paulina Sołśnia i Ks. Daniel Glibowski

Ochotnicy Cierpienia - Dom Weterana sobota godz. ______ - Ks. Karol Kwiatkowski

Domowy Kościół  – Ks. Karol Kwiatkowski

Przyjaciele Bezdomnych - 3 poniedziałek miesiąca godz. 19.30 - Ks. Daniel Glibowski

Rycerze Kolumba - 2 poniedziałek miesiąca godz. 19:00 - Ks. Dziekan Marek Janas

 

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
PONIEDZIAŁKI GODZ. 18:30 - 19:30

 

SPOTKANIA WSZYSTKICH GRUP PARAFIALNYCH

W PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

ROZPOCZĘCIE MSZĄ ŚWIĘTĄ O GODZ. 18:00

NASTEPNIE SPOTKANIE W DOMU PARAFIALNYM

niedziela, 14 październik 2018 06:30

Ogłoszenia duszpasterskie 14 października 2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Dziś swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Od dziś w naszej wspólnocie parafialnej będzie posługiwał ks. diakon Damian Janiszewski pochodzący z Końskich z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach praktyk diakońskich.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Wspierajmy naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W Parafii Świętej Rodziny w Radomiu będzie o godz.18.00 – Msza Święta, a o godz. 19.00 – modlitwa różańcowa przed Pomnikiem Maryi Matki Życia
 4. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Misję święte. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 na które serdecznie zapraszamy.
 5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.
 6. W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Dziękuję za ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W tym czasie do kościoła zakupiłem ornaty każdego koloru na dzień powszedni, dałem do odnowienia i wyzłocenia puszki do rozdawania Komunii świętej, zagospodarowaliśmy teren przy kościele, dziękuję panu Zenkowi i Urszuli za wykonanie tych prac, gdzie kiedyś stanie pomnik patrona naszej parafii świętego Brata Alberta, zakupiłem do kościoła poduszki na ławki, zamówiłem także całkowite umeblowanie zakrystii kościoła, na początku listopada będzie realizacja tego zmówienia. Zostały zamontowane urządzenia zmykania bram garażowych.
 8. 19 października ludzie młodzi z naszej Diecezji modlić się będą na Jasnej Górze w intencji Synodu, który trwa w Rzymie i w intencji wszystkich młodych ludzi. Będzie to diecezjalne czuwanie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Czuwanie rozpocznie się modlitwą Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Następnie konferencja, wspólna modlitwa różańcowa oraz Msza święta o godz. 24.00, możliwość indywidualnej modlitwy. Zachęcam młodzież by pojechała na to czuwanie. Zapisy u ks. Daniela w dniu dzisiejszym i wszelkie informacje o wyjeździe.
 9. Za kilka dni mija dokładnie 40 rocznica wyboru krakowskiego Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Ciągle żywe są w naszych sercach i umysłach słowa Jana Pawła II, szczególnie te, które kierował do swoich Rodaków. Pozostają też żywe te momenty i papieskie słowa, które skierował do nas Radomian pamiętnego 4 czerwca 1991 r.
 10. Chcemy uczcić Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Radomia tego szczególnego dnia, gromadząc radomską społeczność, szczególnie ludzi młodych, których tak bardzo mocno „szukał” Papież, na Apelu Papieskim, dnia 16 października 2018 r. o godz. 20.37 na Placu Corazziego. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe spotkanie dla uczczenia św. Jana Pawła II.
 11. W sobotę 20 października o godz. 18.30 spotkanie Rady Parafialnej w starym składzie.
 12. Od dziś z racji zbliżającej się 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II oraz w 1 rocznicę ustanowienia św. Jana Pawła II Patronem Akcji Katolickiej w Polsce tj.14 października do 22 października po wieczorowej Mszy świętej będziemy w czasie nowenny do św. Jana Pawła II wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
 13. Do nabycia jest Gość Niedzielny i nowy numer czasopisma Miłujcie się.
 14. Na ręce ks. Daniela dzisiejszego solenizanta wszystkim Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.
niedziela, 07 październik 2018 07:20

Ogłoszenia duszpasterskie 07 października 2018 r.

 1. W tym miesiącu trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.15. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
 2. W przyszłą niedzielę po raz 18 będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
 3. W dniach od 7 do 14 października Stowarzyszenie „Młyńska” organizuje w Radomiu Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Bliższe informacje w gablocie przy kościele.
 4. Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Woluntariatu w dniach od 12 – 14 października 2018 roku. Bliższe informacje w gablocie przy kościele i na stronie http://www.hospicjum.radom.pl/.
 5. Przy Kurii Radomskiej działa Specjalistyczna Poradnia Rodzinna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 19.00.
 6. W niedzielę 14 października zapraszam na Mszę imieninową w intencji ks. Daniela o godz. 12.30. Zapraszamy.
 7. Od jutra można zamawiać w kancelarii parafialnej wypominki roczne, półroczne i jednorazowe za swoich bliskich zmarłych. Kartki na wypominki są na półce przy wyjściu z kościoła.
 8. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego z płytą „Sprawa Chrystusa”. Oraz artykuł na temat wprowadzenie matczynych emerytur.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej