Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

01Życzenia dla Parafian i Gości

Papież Franciszek mówi – „Jezus żyje. I to jest ta wielkanocna nowina”.

Jezus żyje to oznacza, że nigdy w życiu nie będziemy samotni i opuszczeni”.

Chodź dziś tej bliskości z najbliższymi,

których kochamy nam tak bardzo brakuje na skutek pandemii której doświadczamy, to Jezus jest z nami, abyśmy nie byli samotni wśród ludzi i mówi odwagi.

Nawet, gdyby wszyscy nas opuścili, nie będziemy samotni. Jezus żyje i jest blisko nas.

Jest dla nas źródłem oparcia, źródłem mocy, miłości, akceptacji. Jezus żyje.

Niech moim i waszym życzeniem będzie nasza otwartość na Jego obecność.

Jezus jest do naszej dyspozycji, jest spragniony być przy nas, pomagać nam,

Jezus nie jest przeszłością, wydarzeniem z przed dwóch tysięcy lat.

Nie jest piękną historią, którą można opowiadać i wzruszać się. Nie.

Jezus jest osobą żyjącą, więc nigdy nie będziemy samotni.

Papież Franciszek mówi, że „skoro Jezus żyje to ostatnie słowo nie należy do zła.

Nie należy do śmierci , nie należy do grzechu, ale ostatnie słowo należy do życia, do dobra, do życia wiecznego, do szczęścia”.

W imieniu swoim, ks. Seniora, ks. Daniela, ks. Karola

- życzę każdej i każdemu z was wiary, miłości i nadziei, że ostatnie słowo należy do dobra i do życia. Nie do śmierci.

Życzę właśnie takiej nadziei, w tym czasie lęków, obaw o najbliższych i o siebie samych, ale też i życzę tego , aby dobro okazywało się mocniejsze w nas i wokół nas,

w naszych bliźnich, w naszym świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszej rodzinie,

w naszej parafii.

Bowiem ostatnie słowo należy do życia i do dobra.

Wszystkiego dobrego, błogosławionych Świąt – Jezus Zmartwychwstał to znaczy żyje.

                                                       Duszpasterze

                                                        Parafii Świętego Brata Alberta w Radomiu

 

https://www.youtube.com/embed/YULJf8RKCH8 - Możemy w naszych domach uczestniczyć we  Mszach Św. i nabożeństwach i uroczystościach Triduum Paschalnego z naszego kościoła Św. Brata Alberta za pośrednictwem internetu. Zapraszamy do duchowej jedności ze swoją parafią.

2222222222

66665555

 

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, niebo i na zewnątrzObraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Kościół jest otwarty codziennie dla prywatnej modlitwy i adoracji.W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek, w Wielką Sobotę można nawiedzać, adorować Pana Jezusa przez cały dzień, od godz. 7.00 do 19.00. i od godz. 20.00 do 22.00. W Wielką Sobotę nie ma tradycyjnego poświęcenia pokarmów, uczyni to ojciec rodziny przy śniadaniu wielkanocnym. W czasie nawiedzenia kościoła w Triduum Paschalnym proszę o samodyscyplinę. W kościele w tym samym czasie na Mszy Św., nabożeństwie, adoracji może przebywać  tylko 5 osób. Proszę, aby dać możliwość krótkiej adoracji wszystkim, którzy tego pragną, zachowując obowiązujące przepisy. Z bólem serca, bardzo proszę by stostoswać się do tych przepisów i nie narażać parafii na kary finansowe.

Wielki Czwartek - godz. 19.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej - jedna osoba z rodziny, która zamówiła intencję.

Wielki Piątek - godz. 15.00 - Droga Krzyżowa i Nowenna do Bożego Miłosierdzia /bez udziału wiernych/. Drogę krzyżową odprawią kapłani w intencji Parafian.

godz. 19.00 - Liturgia Męki Pańskiej - Gorzkie Żale - tylko 5 osób

Wielka Sobota - godz. 15.00 - Nowenna do Bożego Miłosierdzia - tylko 5 osób

godz. 19.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej - jedna osoba z rodziny, która zamówiła intencję.

Niedziela Zmartwychwstania - godz. 6.00 - Rezurekcja - 5 osób

godz. 17.45 - Nowenna do Bożego Miłosierdzia

1aPrzygotanie swego domu na Triduum Paschalne:

Wybierzmy miejsce, gdzie podczas domowej liturgii gromadzić się będzie rodzina. Przygotujmy zakątek wyłączony, jeśli to możliwe, z innych domowych zajęć. Stół, jak na kolędę, przykryty białym obrusem, krzyż świece, Pismo święte, ulubiona ikona lub obraz, przekazywany w rodzinie z pokolenia na pokolenie, Mówiąc językiem biblijnym – nasz domowy Namiot Spotkania.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę przepisy liturgiczne nie pozwalają na przyjęcie Komunii świętej poza sprawowanymi nabożeństwami. W te dni nadal będzie obwiązywać przepis, według którego liczba uczestników nie może przekroczyć 5 osób. W czwartek i sobotę zapraszamy po jednej osobie z rodzin, które zamówiły w te dni intencję.

Wielki Czwartek 2020: ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa ...W Wielki Czwartek - Msza wieczerzy Pańskiej i wspomnienie ustanowienia sakramentu Eucharystii o godz. 19.00. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa kapłanów z wiernymi w duchowej jedności.

Zachęcamy, by w tym dniu uczestniczyć w transmisji Eucharystii. Po niej zachęcamy do zorganizowania skromnej wspólnej kolacji, którą można rozpocząć od odczytania opis ustanowienia Eucharystii z Ewangelii św. Jana (13 rozdział), po którym Ojciec rodziny może na wspomnienie wydarzenia z Ewangelii – w symboliczny sposób obmyć nogi swoim domownikom. Zachęcamy, by kolację zakończyć wspólną modlitwą za kapłanów (to jest również dzień ustanowienia Eucharystii). Taką modlitwa może być wspólny różaniec o 20.30.

1bW Wielki Piątek Droga Krzyżowa i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 19.00. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa przy Grobie Pańskim, kapłanów z wiernymi w duchowej jedności.

Zachęcamy by w tym dniu uczestniczyć w transmisjach. Można również po godz. 15.00 ustawić w centralnym miejscu mieszkania np. na stole przyozdobiony krzyż, wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem przeczytać opis męki Pańskiej z podziałem na rolę wspólnie przeczytać opis Męki Pańskiej z Ewangelii św. Jana, (http://www.biblijni.pl/czytania/1714_slowa_ewangelii_wedlug_swietego_jana.html) po niej można poprowadzić modlitwę powszechną (https://liturgia.wiara.pl/doc/418543.Wielki-Piatek-u-katolikow-Liturgia-na-czesc-Meki-Panskiej/3), na zakończenie można zorganizować domową adorację Krzyża, po chwili cichej modlitwy każdy z domowników może pocałować krzyż. Można też zaśpiewać którąś z pieśni o krzyżu.

Symbolika poświęconych pokarmów - Gwiazdka CieszyńskaWielka Sobota. W tym dniu nie będzie błogosławieństwa pokarmów w kościele. W duchowej jedności o godzinie 10.00 ks. Proboszcz przez internet pobłogosławi pokarmy i Wasze rodziny.  Nabożeństwo Wielkiej Soboty rozpoczniemy, o godz. 19.00.O godz. 15. 00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia, a g.20.30 modlitwa różańcowa przy Grobie Pańskim, kapłanów z wiernymi w duchowej jedności. W tym dniu jest rozbudowana Liturgia Słowa, zachęcamy do oglądania transmisji. Po niej w domowych warunkach, domownicy mogą wspólnie odnowić przyrzeczenia chrzcielne. (http://www.biblijni.pl/modlitwy/182_odnowienie_przyrzeczen_chrzcielnych.html), pytania może zadawać ojciec rodziny. Na zakończenie można rodzinnie zaśpiewać pieśń Wielkanocną.

20 lat Wieczystej Adoracji w diecezji ełckiejW Niedzielę Zmartwychwstania, Msza rezurekcyjna o godz. 6.00 z błogosławieństwem Parafii i wszystkich wiernych. Gdy usłyszymy dzwony z kościoła przyjmijmy błogosławieństwo, gdyż w tym czasie ks. proboszcz będzie błogosławił Najświętszym Sakramentem przechodząc wokół kościoła zatrzymując się w czterech miejscach przy świątyni. W związku z epidemią nadal obowiązuje dyspensa od udziału w świątecznych Eucharystiach, to znaczy nieuczestniczenie w te dni w Eucharystii nie jest grzechem. Obowiązuje również przepis, tym razem władz państwowych, że liczba uczestników nie powinna przekraczać 5 osób.

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Z racji tego iż nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów w kościele umieszczamy modlitwę, którą ojciec rodziny odmówi przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego.

MMMMMMMM

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg