Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Boże Ciało

W związku z nowymi wytycznymi, w tym roku odbędzie się procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii, które będą rozmieszczone tak jak każdego roku. Procesja będzie szła tą samą trasą jak co roku. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne. Ołtarz I przygotowuje  - Odnowa w Duchu Św., ołtarz II - Akacja Katolicka i Rycerze Kolumba, ołtarz III - Kręgi Domowego Kościoła , ołtarz IV - KŻR. Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.00; 9.00; 12.30; 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 11.00. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy jak co roku.

Informacje z Konferencji Episkopatu Polski, dotyczące udziału wiernych w uroczystościach religijnych w kościołach i poza nimi. Wynika z nich, że podczas procesji Bożego Ciała nie obwiązują żadne limity udziału wiernych. W miejscowościach, gdzie występują ogniska zachorowań na koronawirusa, należy stosować się do zaleceń państwowych służb sanitarnych.

W związku z przekazywaniem w mediach nieprecyzyjnych, a czasem nawet nieprawidłowych informacji dotyczących rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964), po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia, proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.

Z powyższego przepisu wynika zatem, że:

1) w kościołach i innych obiektach kultu religijnego:

a) uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny,

b) nie obowiązuje żaden limit osób,

c) nie dotyczy obowiązek zachowania odległości 2 metrów między osobami; oczywiście jeśli jest możliwe, to dla względów bezpieczeństwa sanitarnego można zachować dystans, jednak nie jest to obowiązek prawny

- w budynku kościoła wystarczą maseczki;

2) podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego:

a) uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry LUB zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny,

b) nie obowiązuje limit 150 osób.

Ks. Edward Poniewierski

Kanclerz Kurii

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg