1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

abc1

Peregrynacja relikwii bł. Ks. Michaela McGivneya

Parafia Św. Brata Alberta w Radomiu

R8Wprowadzenia relikwii bł. Ks. Michaela McGivneya do kościoła Św. Brata Alberta dokonali miejscowi księża ks. Proboszcz Marek Janas i ks. Senior kan. Marian Ślusarczyk. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. kan. Wiesław Lenartowicz. Kapelan Stanowy Pomocniczy Rycerzy Kolumba w Polsce. Uroczystości w naszej parafii przygotowała Rada Rycerzy Kolumba nr 17052 im. Św. Brata Alberta. Jesteśmy wdzięczni ks. kapelanowi Wiesławowi Lenartowiczowi za ukazanie piękna postaci naszego założyciela i patrona. Zapraszamy na Mszę Św. i modlitwę różańcową przez czas nawiedzenia relikwii w naszym kościele. Możemy składać nasze intencje do wspólnej modlitwy przy wejściu do kościoła.

Ks. Wiesław Lenartowicz w kazaniu powiedział między innymi: Kiedy spojrzymy na świat wokół nas, to zobaczymy, że bł. ks. McGivney to patron na dzisiejsze czasy”, poprzez wartości jakie Mu przyświecały: jedność, braterstwo, miłosierdzie i patriotyzm. Poprzez swoje kluczowe osiągnięcie, jakim było założenie Rycerzy, ks. McGivney antycypował założenia i wezwania Drugiego Soboru Watykańskiego do tego, by zaangażować jeszcze mocniej świeckich w życie Kościoła. Ksiądz Michael McGivney jest wzorem dla dzisiejszego Kościoła z dwóch powodów. Po pierwsze był księdzem, który wiedział jak prowadzić pracę duszpasterską w parafii, a po drugie – pokazał jak można i należy pracować ze świeckimi w kościele”. Bł. ks. Michał jest patronem ludzi, zaangażowanych w działalność na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmieci.

Rk2Historia uzdrowienia w łonie matki dziecka z Zespołem Downa. Życie dziecka i matki było zagrożone – lekarze zdiagnozowali śmiertelny obrzęk płodu, poinformowali rodziców, że dziecko nie przeżyje do dnia porodu i zarekomendowali aborcję. Michelle i Daniel nie zgodzili się, zaczęli modlić się za wstawiennictwem ks. McGivneya o cud uzdrowienia i pielgrzymowali w tej intencji do Fatimy. Po powrocie z pielgrzymki okazało się, że śmiertelna choroba ustąpiła. Dziś Mikey jest pogodnym i pełnym życia 5-latkiem.

Cud ten ma szczególne znaczenie dla wspólnoty Rycerzy. Rycerze Kolumba to ogromna praca na rzecz pro-life. Rycerze Kolumba są nie tylko uczestnikami, ale też organizatorami wydarzeń i programów, które mają na celu podnoszenie wiedzy o godności ludzkiego życia od poczęcia to naturalnej śmierci.

 Sobota 10.04. 2021

*18.00 Msza Św. i wprowadzenie relikwii. 

*Nowenna do Bożego Miłosierdzia

R1R2

Niedziela 11.04.2021

*9.00 Msza św.

*Konferencja: „Oto synowie są darem Pana, a owoc łona nagrodą” (Ps 127,3).

*Koronka do Bożego Miłosierdzia

R3R4

Poniedziałek 12.04. 2021

*18.00 Msza św. i konferencja: Orędownik w niebie „I wzniósł się dym kadzideł, jako modlitwy świętych z ręki anioła przed Bogiem” (Ap 8,4).

*Różaniec

R5

R6

Wtorek 13.04. 2021

*18.00 Msza Św. i konferencja: Dziedzictwo miłości „Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo” (Rz 13,8)

*Różaniec

Środa 14.04. 2021

*20.00 – Nieszpory

*Konferencja: Kain i Abel - uczciwość

Czwartek 15.04. 2021

* 18.00 - Msza św. Pożegnanie relikwii

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg