Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

1111111aaaaa

Uczestnictwo w Róży Różańcowej „Rodziców za dzieci” w Parafii Św. Brata Alberta w Radomiu.

Drogi rodzicu, jeśli zapragnąłeś włączyć się do Różańca Rodziców, to jednym ze sposobów jest wpisanie się do róży w naszej parafii. Takie róże powstają w parafiach, w kręgach znajomych i przyjaciół, w rodzinach i wspólnotach, czasem nawet w pracy czy też w szkole. W naszej parafii działają Róże: Św. Józefa, Św. Rity, Św. Jana Pawła II i Św. Brata Alberta. Już dziś możesz dołączyć się do Róży Św. Józefa czekamy na ciebie. Możesz to uczynić przez pocztę internetową naszej parafii. Jeśli będzie więcej chętnych rodziców do modlitwy różańcowej rodziców za dzieci będziemy tworzyć nowe Róże. Zapraszamy.

RR2Jak wygląda uczestnictwo w róży?

*Dołączając do Różańca Rodziców, pierwszego dnia rozpoczynamy Aktem Zawierzenia

*Będąc w Róży należy codziennie odmawiać wskazaną tajemnicę. Co miesiąc samodzielnie przechodzimy do następnej tajemnicy w kolejności.

*Modlimy się w dowolnie i dogodnie wybranym miejscu i czasie. Najlepiej wybrać sobie jakiś konkretny czas w ciągu dnia i wpleść tę modlitwę w rytm dnia – to w końcu tylko 3-5 minut czasu.

*W pierwszym dniu kolejnego miesiąca przechodzimy do kolejnej tajemnicy, czyli po pierwszej radosnej następuje druga, potem trzecia i tak dalej. Po tajemnicach radosnych następują tajemnice Światła, następnie bolesne i chwalebne, a po chwalebnych znowu radosne. Osoba odmawiająca tajemnicę Pierwszą Radosną odmawia tez początkowe modlitwy różańca świętego czyli Wierzę w Boga, Ojcze nas, trzy razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

Jak to działa, jak i kiedy się modlić w Róży

Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane Różami.

Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Modlimy się w dowolnie i dogodnie wybranym miejscu i czasie. Najlepiej wybrać sobie jakiś konkretny czas w ciągu dnia i wpleść tę modlitwę w rytm dnia – to w końcu tylko 3-5 minut czasu.

W pierwszym dniu kolejnego miesiąca przechodzimy do kolejnej tajemnicy, czyli po pierwszej radosnej następuje druga, potem trzecia i tak dalej. Po tajemnicach radosnych następują tajemnice Światła, następnie bolesne i chwalebne, a po chwalebnych znowu radosne. Osoba odmawiająca tajemnicę Pierwszą Radosną odmawia tez początkowe modlitwy różańca świętego czyli Wierzę w Boga, Ojcze nas, trzy razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

W Różańcu Rodziców wszyscy modlimy się w następujących intencjach:

*Prosimy Boga, aby mocą ofiary Jezusa Chrystusa ochronił nasze dzieci przed negatywnymi skutkami grzechów i zaniedbań rodzicielskich.

*Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby każdego dnia doświadczały Bożej Miłości i aby w ich życiu wypełniała się wola Boża.

*Prosimy o środowisko wspierające rozwój naszych dzieci oraz uzdrowienie zranień spowodowanych przez ich otoczenie.

*Prosimy o rozszerzanie się dzieła Różańca Rodziców, aby każde dziecko otrzymywało od swoich rodziców błogosławieństwo, miłość oraz nieustanną modlitwę.

*Prosimy za Ojca Świętego, w Jego intencjach i za cały Kościół .  

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg