Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Slider

- Dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ministranci będą zbierać ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
- W czwartek rozpoczyna się sierpień. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu.
- 31 lipca do godz. 10 będzie można składać przy parafii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry Orionistki.
- W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach.
- W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. A w pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
- Wyjazd pielgrzymów do Kodnia będzie 3 sierpnia o godz. 6.
- Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z naszą grupą nr 22. Zapisy będą codziennie po Mszach świętych w kancelarii parafialnej, aż do dnia wyjścia pielgrzymki, a więc 6 sierpnia. Koszt 70 zł. Taka kwota została ogłoszona dla wszystkich grup. Dla całych rodzin, które będą pielgrzymowały mamy mocno zaniżone wpisowe. Szczegóły na stornie parafialnej oraz- - - w kancelarii.
- Zapraszamy także do pielgrzymowania duchowego. Prosimy o wsparcie pielgrzymów poprzez modlitwę i ofiarę. Zapisując się do grona pielgrzymów duchowych będzie można otrzymać książkę z programem duchowym pielgrzymów pieszych wraz z konferencjami.
- Zachęcamy także do zapisywania się na pielgrzymkę autokarową 13 sierpnia, aby dołączyć do pielgrzymów pieszych na Alejach przed Jasną Górą. Koszt 50 zł.
- Za tydzień po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar na rzecz niepełnosprawnego Franciszka - syna Państwa Mariusza i Karoliny Szpilskich, który jest podopiecznym Fundacji Caritas Diecezji Radomskiej. Ofiary będą przeznaczone na operację zrekonstruowania ubytków kości udowej, kolana- i biodra, która będzie przeprowadzona przez doktora z Florydy.
- Do nabycia jest prasa katolicka w tym nowy numer Gościa Niedzielnego.
- Dziękujemy za ofiary składane na kościół.
- Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

• dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg