Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

=============================================

V. NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek po nabożeństwie majowym adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18.30. w niedzielę o godz. 17.30

4. Mimo luzowania rygorów sanitarnych, pamiętajmy o zarządzeniach związanych ze stanem epidemii. W kościołach nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust podczas liturgii oraz zachowanie odległości co najmniej 2 m. Bardzo proszę, jeżeli w kościele będzie już dopuszczalna liczba osób - u nas 60, można będzie uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, przed otwartymi drzwiami, z zachowaniem wymaganych odległości pomiędzy sobą, a jeśli będzie taka konieczność ksiądz wyjdzie z Komunią Świętą na zewnątrz.

5. Zapraszam codziennie na modlitwę Apelu Jasnogórskiego połączonego z modlitwą różańcową o ustanie epidemii o godz. 20.30, a zakończymy różaniec odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

6. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

Zapraszam serdecznie do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

7. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła; w kancelarii parafialnej: Małgorzacie i Markowi, Grażynie B., Krystynie i Ryszardowi M., Danucie L., Łukaszowi i Kamili Ś., Józefie Cz., Katarzynie S., Małgorzacie P., Cecylii P., Teresie M. Na konto parafialne Sebastianowi K., Tomaszowi D. Marii T., Radosławowi T., Tomaszowi Ś., Mateuszowi K, Piotrowi K., Elżbiecie i Mariuszowi L. Do puszek w kościele i na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.

8. W sobotę 16 maja o godz. 9.00 wydawanie żywności w punkcie Caritas. Proszę o zachowanie przepisów sanitarnych.

 

9.W tym tygodniu patronujĄ nam:

14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

10. Do nabycia jest Gość Niedzielny i miesięcznik Miłujcie się.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg