Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

=============================================

VI. NIEDZIELA WIELKANOCY     17 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Już dziś dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar życia Jana Pawła II, który będziemy przeżywać jutro 18 maja w dniu setnej rocznicy Jego urodzin. Wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. Zapraszam dziś do naszego kościoła na program o Św. Janie Pawle II przygotowany przez młodzież naszej parafii o godz. 20.00.
 2. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, TV Polska wyemituje Msze św. i filmy o św. Janie Pawle II. Na stronie parafialnej jest umieszczony dokładany program tych transmisji.
 3. Także codziennie zapraszam na modlitwę Apelu Jasnogórskiego połączoną z modlitwą różańcową o ustanie epidemii o godz. 20.30, a zakończymy różaniec odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18.30. w niedzielę o godz. 17.30
 5. W poniedziałek po nabożeństwie majowym adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej.
 6. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła; w kancelarii parafialnej: Pani Elżbiecie Ch., Jolancie W., Annie i Michałowi, Irenie D, Józefowi F., Marii D, Edwardowi i Teresie M., Grażynie B. Na konto parafialne: Pani Irenie Ż., Tomaszowi Ś., Teresie R., Urszuli T., Rafałowi K., Kazimierzowi N. Do puszek w kościele i na tacę. Serdeczne Bóg zapłać. Powoli będziemy się przygotowywać do malowania naszego kościoła.
 7. Mimo luzowania rygorów sanitarnych, pamiętajmy o zarządzeniach związanych ze stanem epidemii. W kościołach nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust podczas liturgii orazzachowanie odległości co najmniej 2 m. Bardzo proszę, jeżeli w kościele będzie już dopuszczalna liczba osób - u nas 120, można będzie uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, przed otwartymi drzwiami, z zachowaniem wymaganych odległości pomiędzy sobą, a jeśli będzie taka konieczność ksiądz wyjdzie z Komunią Świętą na zewnątrz.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Od piątku 22 maja będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez Nowennę do Ducha Św. na nabożeństwie majowym.
 10. Ze względu na epidemię nie będzie tradycyjnie Mszy św. przy kapliczce na Malczewie.
 11. Do nabycia Gość Niedzielny poświecony Św. Janowi Pawłowi II i miesięcznik Miłujcie się.
 12. Niech Bóg Was błogosławi.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg