Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

*****************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020

1. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Dzień Dziecka. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 18.00 Nabożeństwo czerwcowe o godz.17.30

2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe, podczas których będziemy modlić się litanią do Serca Pana Jezusa o całkowite ustanie epidemii. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 18.30 oraz w niedziele i święta o godz. 17.30.

3. W poniedziałek po Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi. Każdego dnia na Mszach porannych i wieczorowych można skorzystać ze spowiedzi.

5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Msze św. o godz.7.00; 9.00;18.00

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek na porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Jeśli ktoś ma jakieś obawy w związku z epidemią z tych osób które praktykują pierwsze piątki miesiąca proszę o zgłoszenie tego faktu w kancelarii czy telefonicznie.

7. W pierwszą sobotę na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlić się będziemy z KZR naszej parafii, a po Mszy św. spotkanie w kościele Róż Różańcowych.

8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Rady Rycerzy Kolumba naszej parafii. Jednocześnie dziękuję Rycerzom Karolowi Jaszczykowi i Grzegorzowi Kiraga za pokoszenie trway przy kościele.

10. W każdą niedzielę tak ja to bywa w tradycji naszej parafii o godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski. Dziś jeszcze ostatni wspólny różaniec o ustanie epidemii o godz. 20.30.

12. Ze względu na zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób, w tym roku będzie procesja Bożego Ciała, do czterech ołtarzy, ale wokół naszego kościoła. Już dziś proszę poszczególne grupy parafialne, które co roku przygotowują ołtarze o pomoc w ich przygotowaniu.

13. Na prośbę większości rodziców Rocznica I Komunii św. będzie 21 czerwca o godz. 11.00. Spotkanie organizacyjne w sprawie rocznicy Komunii św. w przyszłą niedziele 7 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00. Obecność rodziców obowiązkowa.

14. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii będzie 22 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00

15.Zapraszamy wszystkich mężczyzn w niedzielę, 7 czerwca br., do uczestnictwa w „ Męskim różańcu” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej u Księży Filipinów, Mszą św. o godz.15.00

16. Dziękuję Pani Irenie Żaczko za ufundowanie figury Serca Pana Jezusa do naszego kościoła. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.

17. W związku z odwołanie przez ks. Bpa Ordynariusza dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. nie będzie już różańca w kościele o ustanie epidemii, ale bardzo proszę o tę modlitwę w swoich domach. Oto treść dekretu:

 Dekret odwołania dyspensy

„Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła (Ecclesia de Eucharistia, 1) – uczył nas Św. Jan Paweł II. Ofiara eucharystyczna jest bowiem „źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” (LG,11). Tak brzmi niezmienne nauczanie Kościoła.

Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Konferencji Episkopatu zawartych w Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku – odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.

Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej jest wyrazem naszej wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za całe dzieło zbawienia świata. Jest także wyznaniem naszej wiary i wierności Chrystusowi.

Drodzy Siostry i Bracia! Do uroczystości Trójcy Świętej, do 7 czerwca trwa okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszam do tego ważnego wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Drodzy Rodzice! Pomóżmy dzieciom i młodzieży w wypełnieniu obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale.

W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg