Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

*****************************************************************************

XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś dziękujemy Bogu za 50 lecie kapłaństwa – złoty jubileusz ks. Seniora Mariana Ślusarczyka. Msza św. dziękczynna na sumie o godz. 12.30. W tym dniu okazując swoją wdzięczność i życzliwość pamiętajmy w modlitwie o naszym Jubilacie.

2.Dziś zapraszam na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Nowennę do Św. Brata Alberta o godz. 17.30. A wieczorem na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

3.Trwa oktawa Bożego Ciała - zapraszam codziennie na Mszę św., Nowennę do św. Brata Alberta przed odpustem i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesję eucharystyczną wokół kościoła o godzinie 18.00. Niech nas nie zabraknie w czasie tej oktawie na Mszy św. i procesji wokół kościoła.

4.W najbliższą środę 17 czerwca uroczystość odpustowa Św. Brata Alberta który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Główna uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Św. Brata Alberta z procesją o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Sławomira Czajka profesor naszego WSD w Radomiu, a kazanie wygłosi ks. Proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Radomiu ks. Kan. Marcin Andrzejewski. Zapraszam.

5.W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 18.00 procesja eucharystyczna. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Niech nie zabraknie dzieci do sypania kwiatów, ministrantów do asysty, KŻR do niesienia różańca i obrazów, panów do baldachimu i asysty przy kapłanie. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków.

6. W czwartek 18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18 nastąpi promocja ministrantów do stopnia lektora. Zapraszamy w sposób szczególny rodziców ministrantów. 

7. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 18.00.

8. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

9. W niedzielę 21 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica I Komunii Świętej.

10. W poniedziałek 22 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp Piotr Turzyński.

11. W związku z tymi uroczystościami próby dzieci rocznicowych w poniedziałek i wtorek, o godz. 19.00. Próba młodzieży przed bierzmowaniem w czwartek i piątek o godz. 19.00. Spowiedź dzieci rocznicowych i bierzmowanych i ich rodziców w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

12. Bardzo proszę, aby w kościele zasłaniać nos i usta maseczkami, lub zachować odległość 2 metrów między sobą. Miejmy na uwadze innych uczestników liturgii, którzy są jak każdy z nas zatroskani o swoje zdrowie. Epidemia jeszcze nie wygasła.

Niech Bóg Was błogosławi.

                                        

Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. kan. Mariana Ślusarczyka Sandomierz - Radom

Złoty jubileusz święceń kapłańskich uświadamia nam raz jeszcze tajemnicę Bożego powołania. Świadectwo kapłańskiej posługi minionych lat ukazuje – w dostrzegalny dla wszystkich sposób – znaczenie słów Chrystusa: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał”. Ten owoc twojej posługi kapłańskiej Drogi Jubilacie jest widzialny w pięknie naszego kościoła, który wzniosłeś na chwałę Boga i we wspólnotach parafialnych. Za co z serca dziękujemy. Można tych owoców pracy duszpasterskiej niejako każdego dnia dotykać.
Życzymy Księdzu Jubilatowi w imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich kapłanów z racji złotego Jubileuszu kapłaństwa, dziękując za 21 lat czynnej posługi kapłańskiej i te ostatnie lata cichej posługi swoim wiernym jako pierwszy Senior naszej parafii, aby Bóg darzył ks. Jubilata zdrowiem i aby mógł Ksiądz liczyć na dobroć, miłość serc dzieci i dorosłych,  kapłanów naszej parafii. Niech Najświętsza Maryja Panna patronka ks. Jubilata, Św. Brat Albert wpraszają u Boga potrzebne łaski na dalsze lata życia kapłańskiego i posłudze w naszej parafii.

Szczęść Boże.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg