Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

Nr rachunku bankowego 92 2030 0045 1110 0000 0016 9460.

================================================

XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27. 09. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru.
 2. Jutro jak zwykle po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 3. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 4. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy w modlitwie o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00. Dzieci otrzymają książeczki w które będą wklejać tematyczne obrazy.
 6. Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. W pierwszy czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa. Zapraszam wszystkie grupy parafialne na wieczorową Msze Świętą i nabożeństwo.  
 9. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele na porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.00.   Msza Święta i nabożeństwo pierwszo piątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 10. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00
 11. W piątek po wieczorowej Mszy św. spotkanie z Szafarzami.
 12. W pierwszą sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Po Mszy św. o godz. 7.00 spotkanie z KŻR, a po wieczorowej Mszy św. nabożeństwo do Serca Matki Bożej.
 13. W niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba naszej Rady.
 14. Rozpoczął się jesienny kurs przedmałżeński w naszej parafii. Szczegóły na stronie parafialnej.
 15. Od dziś rozpoczyna się w Radomiu X Tydzień Społeczny. Zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniach. Terminarz spotkań jest na ulotkach, które można wziąć przy wyjściu z kościoła.
 16. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w niedzielę, 4 października br., do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera Mszą św. o godz.15.00
 17. Dziękuję za obecność i słowo do nas wygłoszone przez Ojca Zbigniewa Ptaka. Po Mszy Św. można nabyć książki na temat Eucharystii.
 18. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. A w nim artykuły o roli ojca w rodzinie, rozmowa z siostrą, która opiekuje się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi.

Niech Bóg Was błogosławi.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg