Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel: 48 3661214

====================================================

IV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela stycznia jest poświęcona modlitwie za ludzi dotkniętych chorobą trądu.

2. W poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu

3. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 18.00. Ofiary z tacy będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

Na godz. 18.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa, a po Mszy św. spotkanie w kościele z rodzicami. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

4. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Na zakończenie Mszy św. wieczorowej będzie specjalny obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja. Św. Błażeja czcimy jako orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Tradycja opowiada, że Święty ozdrowił dziecko bliskie uduszenia z powodu ości, która utknęła w gardle. Za jego wstawiennictwem będziemy prosić Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Zapraszamy

5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa na porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.30. Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a po Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

7. W pierwszy piątek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o godz. 19.00.

8. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Spotkanie KŻR po Mszy św. o godz. 7.00. Msza Św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej i nabożeństwo o godz. 18.00

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na utrzymanie funkcjonowania parafii i świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

10. W niedzielę o godz. 9.00. Msza św. w intencji Rady Rycerzy Kolumba naszej parafii. Przy okazji dziękuję za pomoc przy odśnieżaniu placu kościoła Rycerzom: Karolowi Jaszczykowi i Grzegorzowi Kiraga, Pawłowi Góralskiemu.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Niech Bóg nas błogosławi

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg