Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel: 48 3661214

====================================================

VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

2. Wspominamy dziś św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji prawdziwej miłości między ludźmi, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

3. Jutro w poniedziałek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu po wieczorowej Mszy św.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 18.00. Msza św. dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych o godz. 11.00

5. W środę jak zwykle 17 dnia miesiąca po wieczorowej Mszy św. nabożeństwo do Św. Brata Alberta z modlitwą o uproszenie wszelkich łask.

6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Parafialnej - rodzinnej drogi krzyżowej o godz. 17.15. Na zakończenie drogi krzyżowej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dla młodzieży droga krzyżowa o godz. 19.00. Dzieci po drodze krzyżowej o trzymają książeczkę i naklejki – Z Jezusem na drodze krzyżowej. W ten sposób wklejając poszczególne obrazki stworzą własną drogę krzyżową.

7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Karol Sadowski .

8.W piątek droga krzyżowa dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych o godz. 11.00.

9. W sobotę 20 lutego Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do naszego kościoła na godz. 19.00 na Wieczór Chwały

10. Dziękuję za ofiary składane na utrzymanie kościoła i parafii. Bóg zapłać. Dziękuję Rycerzom Kolumba za pomoc w odśnieżaniu nie tylko terenu przy kościele, ponieważ mamy obowiązek, ale dla wiernych naszej parafii i nie tylko, którzy korzystają z parkingów miejskich w pobliżu kościoła.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Magdalena Bieńkowska, Stefania Swend, Ryszard Chwaliński, Bogdan Kalski. Wiecznych odpoczynek racz im dać Panie.

12. Do nabycia jest Gość Niedzielny, a w nim: Jak dobrze rozpocząć Wielki Post – o popiele i nie tylko, a także – Krzyż na Giewoncie nie będzie już słupem ogłoszeniowym.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg