Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw w intencji Misji. Po Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Misje Św.

2.      Jutro 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - żołnierzy niezłomnych.

3.      Jutro po wieczorowej Mszy Św. Adoracja w ciszy Najświętszego Sakrmanetu.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa na porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.15. Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a po Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

5.      W każdy piątek Rodzinna Droga Krzyżowa o godz. 17.15., a w niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

6.      W pierwszy piątek droga krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o godz. 19.00.

7.      W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Spotkanie KŻR po Mszy św. o godz. 7.00. Msza Św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej i nabożeństwo o godz. 18.00

8.      W czwartek Uroczystość Św. Kazimierza patrona naszego miasta i naszej diecezji. Główne uroczystości w bazylice Św. Kazimierza w Radomiu.

9.      W sobotę o godz. 15.00 Msza św. uwielbienia Wspólnoty Galilea w intencji Domu Zmartwychwstania, który powstał w naszej parafii. Zapraszamy.

10.  W sobotę 7 marca od godz. 9.00 do 11.00 wydawanie żywności w parafialnym punkcie Caritas.

11.  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła ś.p. Janina Rybińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12.  W nowym numerze Gościa Niedzielnego- druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim, oraz jest nowy numer „Miłujcie się” a w nim: Czy istnieje życie po śmierci?, Świadectwo matki po nagłej śmierci czteroletniego synka, oraz przeszkody w budowaniu więzi małżeńskiej.

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg