Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 28 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.       Dziś rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Ten święty czas będziemy przeżywać z pewnymi ograniczeniami w związku z pandemią.

2.       W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek Liturgia będzie sprawowana o godz. 18.00; a w Wielką Sobotę o godz. 19.00. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kościół będzie otwarty dla wiernych pragnących indywidualnie się pomodlić przy Ciemnicy czy przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do godz. 22.00. Także w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zapraszam na modlitwę Jutrzni o godz. 8.00. Pamjętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

3.       W Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża, tylko przewodniczący liturgii dokona oddania czci krzyżowi przez pocałunek. Wszyscy wierni i asysta odda cześć Krzyżowi, klęcząc na swoich miejscach i śpiewając suplikacje i wyznaczone pieśni. Procesja do Grobu Pańskiego odbędzie się w uproszczonej formie. W tym dniu obowiązuje Post ścisły.

4.        Po zakończeniu liturgii krzyż będzie umieszczony w prezbiterium, aby wierni mogli adorować krzyż z właściwej odległości bez całowania i dotykania.

5.       Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę będzie od godz. 9.00 do godz. 13.00. Księża będą błogosławić pokarmy co pół godziny. Bardzo prosimy aby osoby, które przyniosą pokarmy do święcenia gromadzili się przede wszystkim na placu kościelnym z koszyczkami w dłoniach zachowując przepisy sanitarne. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w wewnątrz kościoła, bez przemieszczania się.

6.       Rezurekcja w Poranek Wielkanocny o godz.6.00. Na zewnątrz kościoła w procesji uda się przewodniczący liturgii z Najświętszym Sakramentem, duchowni i ograniczona asysta z zachowaniem odpowiednich odległości. Procesja obchodzi kościół tylko jeden raz, a pozostali wierni pozostają wewnątrz czy na zewnątrz kościoła na swoich miejscach wykonując wielkanocne pieśni.

7.       Msze św. w Wielką Niedzielę o godz.6.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00. A w Poniedziałek Wielkanocny tak jak w niedzielę.

8.       Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Pasterza naszej diecezji musimy przestrzegać bezwarunkowo zaleceń sanitarnych, które wymagają zasłanianie ust i nosa, stosowania środków dezynfekujących oraz zachowania właściwego dystansu między uczestnikami liturgii. W wewnątrz naszego kościoła może przebywać 50 osób. W związku z tymi obostrzeniami na Triduum Paschalne i Święta zostaną wystawione ławki na zewnątrz kościoła ze starej kaplicy i zostanie włączone zewnętrzne nagłośnienie. Proszę o roztropność i dostosowanie się do tych zaleceń.

9.       31.03.2021 na godz. 19.30 zapraszam mężczyzn na rozpoczęty już cykl spotkań „Mężni w wierze” z racji Roku Św. Józefa. Tematem tego spotkania będzie „Jezus- Droga, Prawda, Życie”.

10.   Do nabycia jest Gość Niedzielny, a w nim między innymi o sensie bólu i cierpienia w życiu człowieka, oraz ich zbawczego wymiaru, a także możemy się więcej dowiedzieć o Triuum Paschalnym.

11.   W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła ś.p. Zofia Makowska.

  1. Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę.

Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami

Niech Bóg Nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg