Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

II NIEDZIELA WIELKANOCY 11 kwietnia 2021

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś w naszej parafii Nabożeństwo 40 Godzinne po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej modlitwy. Po sumie wystawienie do godz. 18.00.Na godz. 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w tym dniu za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Dziękuję za ofiary składane na tace które są przeznaczone na Caritas.
  3. W poniedziałek jak zawsze adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

4.       W środę 14 kwietnia zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Mężni w wierze” o godz. 20.00. Rozpoczniemy to spotkanie Nieszporami. Tematem przewodnim będzie „Kain i Abel”.

5.       Trwa nawiedzenie relikwii bł. Ks. Michaela McGivneya. W ciągu tygodnia do czwartku będziemy się zapoznawać z jego osobą i nauczaniem oraz modlić się na różańcu. Program nawiedzenia w gablocie i na stronie parafialnej.

6.       W tym tygodniu ks. Bp Marek Solarczyk udzieli sakramentu Bierzmowania. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią Bierzmowanie będzie udzielne na Mszach Św. w trzech turach. Pierwsza w piątek 16 .04. o godz. 19.00, druga tura w sobotę 17.04. o godz. 10.00, i trzecia też w sobotę o godz. 11.30.

7.       Spowiedź przed Bierzmowaniem ze względu na Covid będzie w 3 grupach w poniedziałek, wtorek i środa na Mszach Św. od godz. 18.00. Dzieci ze szkół niepełnosprawnych mają spowiedź we wtorek, Ks. Karol i ks. Daniel poinformują młodzież w które dni młodzież ma przyjść do spowiedzi i na próby.

8.       W sobotę przypada 17 dzień miesiąca po wieczorowej Mszy Św. zapraszam na nabożeństwo do naszego patrona Św. Brata Alberta. Intencje do modlitwy można składać w skrzynce intencji.

9.       Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej ze względu na wystawienie Najświętszego Sakramentu spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Św.

10.   Wydawanie żywności w punkcie Caritas parafialnej w sobotę 17 kwietnia w godzinach 9.00 – 12.00.

Słowo Biskupa Radomskiego na rozpoczęcie “Jerycha Rodzin”

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 11 kwietnia 2021 roku, rozpoczniemy w naszej diecezji Jerycho Rodzin. Od Niedzieli Miłosierdzia do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, przez 32 tygodnie, będzie trwała modlitwa w kolejnych dekanatach, parafiach, naszych rodzinach. Pragniemy odnowić naszą wiarę i zawierzyć Bogu nasze życie.

Nasze dzieło będzie miało swój początek w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie, a cudowny wizerunek Świętej Rodziny będzie towarzyszył naszej modlitwie na każdym etapie, aż do zakończenia w katedrze radomskiej pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny.

Naszej Orędowniczce, Matce Kościoła i Rodziny, zawierzam ten wyjątkowy czas działania Bożej Łaski. Niech posługa duszpasterzy objawi ufność i przyniesie oddanie na wzór Św. Józefa. Niech Opieka Matki Bożej będzie wsparciem dla wszystkich rodzin i całej wspólnoty diecezjalnej. W tajemnicach radosnych będziemy zawierzać ofiarną miłość małżonków, oddaną troskę rodziców o wychowanie dzieci i młodzieży oraz umocnienie jedności w rodzinach. W tajemnicach światła będziemy dziękować za bogactwo duchowych darów we wspólnocie diecezjalnej, zaangażowanie tak wielu osób w liczne dzieła ewangelizacyjne, za wspólnoty formacyjne i modlitewne oraz różne dzieła charytatywne. Rozważając tajemnice bolesne, będziemy odnawiali naszą wrażliwość na duchowe dary, jakie nasi bracia i siostry przeżywają w łączności z Bogiem w tajemnicy choroby i cierpienia. W tajemnicach chwalebnych będziemy prosili o umocnienie naszego radomskiego Kościoła w mocy Ducha Świętego i zawierzymy Miłosierdziu Bożemu, tych którzy zakończyli już drogę ziemskiego życia.

Moi Drodzy! Wiemy, że własnymi siłami nie będziemy mogli naśladować Świętej Rodziny w umiłowaniu Boga i wypełnieniu Jego woli. Dlatego, wspólnie prośmy Matkę Bożą o opiekę nad nami i przez Jej wstawiennictwo poświęćmy Bogu siebie i wszystkich, z którymi pragniemy przeżywać wspólnotę życia i wiary.

Wasz biskup Marek

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg