Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za odśpiewanie „hymnu o stworzycielu, Duchu, przyjdź” oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wprowadzi nas w kolejny Tydzień Ewangelizacyjny, jaki będziemy przeżywać w Radomiu. Bliższe informacje umieszczone są na stronie parafialnej i w gablocie kościoła. Z racji Tygodnia Ewangelizacyjnego w Radomiu w naszej parafii w środę odbędzie się spotkanie dla mężczyzn o godz. 20.00 z racji spotkań „Mężni w wierze”. Zapraszam serdecznie, nie tylko mężczyzn.
 3. Jutro będziemy obchodzili Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Św. o g. 7.00; 9.00; 17.00; 18.00. Nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie majowym adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę 26 maja – Dzień Matki. W tym szczególnym dniu otoczmy modlitwą wszystkie nasze mamy.
 5. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie życia kapłańskiego. Msze św. o g. 7.00; 17.00; 18.00. Nabożeństwo majowe po wieczorowej Mszy Św.
 6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy, w tych miejscach jak zawsze przez poszczególne grupy parafialne.
 7. Do nabycia jest Gość Niedzielny a w nim dodatek Duszpasterz i mąż stanu o Prymasie Wyszyńskim w 40 r śmierci.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę.

Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami

                                                                                  Niech Bóg nas błogosławi

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg