Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. A wieczorem o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

2. Jutro po wieczorowej Mszy Św. i nabożeństwie adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

3.Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Na tygodniu codziennie po Mszy Św. nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Od wtorku także rozpoczynamy nowennę do Św. Brata Alberta przed uroczystością patrona naszej parafii. Zapraszam do udziału w procesji eucharystycznej w oktawie Bożego Ciała. Niech nie zabraknie ministrantów do służenia na Mszy Św., dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów Panu Jezusowi, mężczyzn do baldachmiu i asysty, pań do niesienia feretronów. Ministranci i dziewczynki sypiące kwiaty na zakończenie oktawy dostaną nagrody. Zapraszam.

4. Możemy składać intencje modlitewne do Św. Brata Alberta do skrzynki intencji przy ołtarzu Św. Brata Alberta. W tych intencjach modli się także Wspólnota Odnowy w Duchu Św.

5. W środę o godz. 20.00 zapraszam mężczyzn i ojców rodzin na kolejne spotkanie „Mężni w wierze”

6. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 18.00, a w sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W piątek na Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie chłopców do ministrantury. Jeśli ktoś z chłopców pragnie służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu może jeszcze w tym tygodniu się dołączyć.

7. Dziękuję za ofiary składane na kościół. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

8. W najbliższą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Po wieczorowej Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową z figurą Matki Bożej, ze świecami. Pójdziemy ulicą Ostrowiecką. Nabożeństwo zakończymy apelem Jasnogórskim. Nabożeństwa Fatimskie z procesją – odbywają się każdego 13-go dnia miesiąca na pamiątkę objawień Matki Bożej dzieciom w Fatimie Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie i ludowi wiernemu oraz na przebłaganie za grzechy nasze, naszych rodzin i wymodlenie potrzebnych łask za pośrednictwem Najświętszej Panienki. Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. A Łucji powiedziała o ustanowieniu nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską”.

9. W związku z nabożeństwem fatimskim w najbliższą niedzielę 13 czerwca nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Św. Brata Alberta będzie po Mszy Św. o godz. 9.00.

10.Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg