Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            27 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 17.30 nabożeństw do Serca Pana Jezusa, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy

2. Jutro po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

3. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Nabożeństwa o godz. 18.30.

4. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się za Ojca Św. Franciszka i Stolicę Apostolską. Msze św. o godz. 7.00; 17.00; 18.00.

5. W środę o godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na spotkanie "Mężni w wierze" i modlitwę brewiarzową ojców i mężczyzn.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, w tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne dziękując za dar kapłaństwa i Eucharystii. Nabożeństwo o powołania po wieczorowej Mszy Św.

7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej na Mszy św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.00 Nabożeństwo wynagradzające do Serca Pana Jezusa po wieczorowej Mszy św.

8. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00

9. W pierwszą sobotę miesiąca po wieczorowej Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

10. Od jutra do końca sierpnia kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 do 19.30. W sobotę od godz. 8.00 do 9.00. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer stacjonarny parafii.

11. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego w nim: historia relikwii Św. Piotra i Pawła, a także o miejscach, w których polscy święci odchodzili do nieba. W dzisiejszym numerze jest bardzo ciekawy artykuł o Św. Bracie Albercie. Jest też czasopismo „Miłujcie się”, a w nim jak będzie wyglądał koniec świata, Czy można pogodzić wiarę z rozumem, oraz o tym, że 42 miliony dzieci rocznie ginie na wskutek aborcji.

12. Decyzją ks. Bpa Ordynariusza Marka Solarczyka ks. Karol Kwiatkowski został przeniesiony do parafii Matki Odkupiciela w Radomiu, za czteroletnią pracę składamy księdzu Karolowi podziękowanie. Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Dariusz Zając wcześniej pracujący w parafii Św. Mikołaja w Jedlni.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami.

Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg