1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa poświęcony pamięci ofiar rzezi wołyńskiej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

2.Dziś zapraszam na Apel Jasnogórski o godz. 21.00, a w każdy piątek po wieczorowej Mszy Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Jutro po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

4. We wtorek -13 lipca zapraszam na naszą parafialną Fatimę. Msza Św. o Matce Bożej Fatimskiej, a po Mszy Św. procesja różańcowa ul. Ostrowiecką. Zapraszam dzieci, młodzież, starszych. Trzecie objawienie miało miejsce 13 lipca i przedstawiało wizję piekła i prośbę odmawiania Różańca dla uratowania ludzkości. Zapraszam na Mszę św. i procesję różańcową z figurą Matki Bożej ze świecami.

5. W środę zapraszam na godz. 20.00 mężczyzn na kolejne spotkanie „Mężni w wierze”.

6. W sobotę przypada 17 dzień miesiąca. Zapraszam na Mszę Św. o św. Bracie Albercie i różaniec z podziękowaniem i z prośbami, przez wstawiennictwo św. Brata Alberta.

7. Dziękuję państwu Machnio Zenonowi i Urszuli za dbanie o otoczenie kościoła, posadzenie kwiatów i krzewów. Bóg zapłać.

8. W nowym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać teksty poświęcone relacjom pomiędzy Polską a Izraelem.

9. Już dziś zapraszam na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Naszą grupę pielgrzymkową poprowadzi ks. Daniel. Szczegóły w najbliższym czasie.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami.

Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg