Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, które przygotowują się w tym roku do I Komunii Świętej będzie po Mszy św. o g.11.00. W sali domu parafialnego.

2.W poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

3.Od jutra można zamawiać intencje mszalne na 2020 rok. W godzinach urzędowania kancelarii.

4.W środę dzień modlitw za dzieci i młodzież, bowiem przypada święto Św. Stanisława Kostki ich patrona.

5.Tak jak wcześniej mówiłem – od jutra rozpoczynają się pracę na stropie i na dachu naszego kościoła. Prace te potrwają tydzień lub trochę dłużej. Będzie docieplenie wieńca kościoła i podciągów pianką poliuretanową, nowe ułożenie położonej już wełny mineralnej, następnie w niektórych miejscach będzie uszczelnienie dachu kościoła przez dekarzy. Celem tej pracy jest przygotowanie kościoła do malowania.

6.W parafii jest dużo uzdolnionych dzieci i uzdolnionej młodzieży, którzy nie tylko ładnie śpiewają ale i chodzą do szkół muzycznych i grają na różnych instrumentach muzycznych. Zapraszam wszystkich, którzy pragnę brać czynny udział w liturgii Mszy Św. Moje zaproszenie jest szerokie, zarówno do dzieci, młodzieży, ale i starszych, by stworzyć scholę parafialną. Wszyscy chętni mogą się zgłaszać do ks. Karola, który będzie opiekunem tej szerokiej scholii. Myślę, że od połowy października schola mogła by już włączać się w liturgię Mszy św.

7.Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych do dołączenia do istniejących grup w parafii. Zapraszam dzieci, młodzież do OAZY, ministrantury, osoby dorosłe do KŻR, Akcji Katolickiej, Kręgu Biblijnego. Mężczyzn zapraszam do wstąpienia do Rycerzy Kolumba naszej parafii, bo oprócz działań jakie podejmują, także codziennie odmawiają jeden dziesiątek różańca za parafię i w innych intencjach. Zapraszam do chóru parafialnego, który jest zawsze dla każdej parafii jest wielką wartością, dla upiększenie ważnych i podniosłych uroczystości. Zapraszam do chóru kobiety i mężczyzn.

8.Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. A w nim artykuły: Dlaczego krzyż?, oraz jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego.

9.Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg