1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś zapraszam na Apel Jasnogórski o godz. 21.00, a jutro w poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. zapraszam na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.

2.      W środę zapraszam na wspólną modlitwę brewiarzową zwaną nieszporami i konferencję w cyklu. Mężni w wierze”.

 1. Już 6 sierpnia rusza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do przeżycia tych wyjątkowych rekolekcji w drodze. Zapisy na pieszą pielgrzymkę z naszą grupą nr 22 ruszają w przyszłą niedzielę 25 lipca. Zapisy po każdej Mszy świętej. Więcej informacji będzie w przyszłą niedzielę po spotkaniu księży przewodników.
  Tradycyjnie zachęcamy wszystkich, którzy nie będą mogli podążać na pątniczym szlaku do pielgrzymowania duchowego. Osoby, które chcą wspierać naszą grupę pielgrzymkową modlitwą, ofiarą, czy też darem materialnym – prosimy o zgłaszanie się do kancelarii w celu otrzymania książki z rozważaniami i konferencjami na cały czas pielgrzymowania. W zamian obiecujemy gorącą modlitwę na szlaku pielgrzymim.
  Gdyby ktoś miał możliwość wspomóc grupę lekami, których już nie zdąży się użyć w domu to prosimy także o pomoc.
  W przyszłą niedzielę 25 lipca po Mszy św. o godz. 9 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie wszystkich służb pielgrzymkowych z naszej parafii.
  Bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które dotychczas służyły pomocą i nadal chcą służyć.

4.      Za tydzień w niedzielę będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary składane podczas poświęcenia będą przeznaczone dla misjonarzy w ramach programu MIVA Polska. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

5.      W przyszłą niedzielę zgodnie z zaleceniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem dla poszkodowanych na wskutek powodzi i nawałnic. Środki te zostaną przekazane potrzebującym przez CARITAS POLSKA.

6.      Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii w kancelarii, do puszek i na tacę Boże zapłać za wszelką życzliwość. W najbliższym czasie będą remontowane główne schody do kościoła i będziemy zakładać nowy piec gazowy do ogrzewania wikariatu.

7.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami.

Niech Bóg nas błogosławi.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg