Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

                                              XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.       Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Będą też rozdawane breloczki ze św. Krzysztofem z napisem, że jestem katolikiem w razie zagrożenia mojego życia wezwij księdza. Ofiary składane będę przeznaczone dla misjonarzy w akcji MIVA POLSKA

2.       Dziś zgodnie z zaleceniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem dla poszkodowanych na wskutek powodzi i nawałnic.

3.       W środę zapraszam na Mężni w wierze na godz. 20.00

4.       1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

5.       Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

  1. Już 6 sierpnia rusza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pieszą pielgrzymkę z naszą grupą już dzisiaj, po każdej Mszy świętej. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł (w tym jest już koszulka i symboliczny wkład w comiesięczne Msze święte w intencji Rodziny Pielgrzymkowej). Służby wpłacają 40 zł. Przy zapisach można również wpisywać się na powrót autokarem (50 zł).
    Tradycyjnie zachęcamy wszystkich, do pielgrzymowania duchowego. Osoby, które chcą wspierać naszą grupę pielgrzymkową modlitwą, ofiarą, czy też darem materialnym – prosimy o zgłaszanie się do kancelarii w celu otrzymania książki z rozważaniami i konferencjami na cały czas pielgrzymowania. Książki będzie można odebrać dopiero za tydzień, ale już można się zapisać i wziąć kartki na intencje, aby za tydzień przynieść. Już teraz bardzo dziękujemy za duchowe wsparcie i obiecujemy gorącą modlitwę na szlaku pielgrzymim. Zapisy na pielgrzymkę po porannej i wieczorowej Mszy Św.

7.       W nowym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o Świętych Joachimie i Annie dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez Papież Światowego Dnia Dziaków i Osób starszych. Możemy też przeczytać o klasztorze klarysek w Starym Sączu i o św. Kindze.

8.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami.

Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg