Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, w poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. jak zawsze adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a w środę jak zwykle o godz. 20.00 Nieszpory i konferencja z cyklu „Mężni w wierze”.

2.      W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 18.00.

3.      28 sierpnia w sobotę odbędzie się Dziś Wspólnoty w Skarżysku Kamiennej.

4.      Trwają już przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Już dziś zapraszam na Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września dla dzieci ze szkoły masowej i młodzieży o godz. 8.00, a Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze szkół specjalnych o godz. 10.00.

5.      Jesienny cykl kursu przedmałżeńskiego rozpocznie się 25 września br.

6.      Bezpłatne badanie parametrów stanu zdrowia odbędzie się w naszej parafii 31. sierpnia br w sali katechetycznej od godz. 9.30. Informacje w gablotach przy kościele.

7.      Do nabycia jest Gość Niedzielny, a w o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze, oraz jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie oraz o spotkaniach Mężni w wierze w naszej parafii.

8.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami.

                                                                                  Niech Bóg nas błogosławi.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg