Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek jak zawsze zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu, a w środę na godz. 20.00 zapraszamy na Nieszpory i konferencję z cyklu „Mężni w wierze”.
 2. We wtorek 31 sierpnia będzie spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego, by z Bożym błogosławieństwem rozpocząć nowy rok szkolny. Spowiedź od godz. 17.00.
 3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
 4. 1 września w środę rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, pomoc Ducha Świętego na czas nauki i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz.8.00 dla dzieci i młodzieży ze szkoły masowej, a godz. 10.00 dla dzieci ze szkół specjalnych. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz.18.00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego. Po Mszy Św. spotkanie z grupami parafialnymi i wspólne ognisko.
 6. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej na porannej Mszy Św. i po południu od g. 17.00. O godz.18.00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo przebłagalne za grzechy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach z racji I piątku.
 7. W sobotę po porannej Mszy Św. spotkanie z KŻR, a o godz.18.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Św. nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 8. Rodziców proszę o zapisanie dzieci do I Komunii Św. w naszej parafii. W 2022 roku I Komunia Św. będzie 08 maja. Dzieci będzie przygotowywał ks. Karol. Rocznica I Komunii Św. będzie 15 maja 2022.
 9. Proszę też młodzież, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii o zapisanie się. Zapisy w kancelarii do 15 września.
 10. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje akcję zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego / RTV, AGD np. telewizory, komputery, pralki, komórki i tym podobne/. Dlatego też od jutro do środy 1 września włącznie do godz. 11.00 można na placu kościelnym przy kontenerze składać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Odzysk surowców z tego sprzętu będzie wsparciem dla polskich misjonarzy.
 11. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłasza niedzielę 5 września br. Dniem Solidarności z Afgańczykami. W związku   powyższym, w przyszłą niedzielę po Mszach Św. odbędzie się zbiórka do puszek ten cel. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

12.  Bezpłatne badanie parametrów stanu zdrowia 31. sierpnia br w sali katechetycznej od godz. 9.30.

13.  Dziękuję Panu Karolowi Jaszczykowi za koszenie trawy przy kościele.

 1. Do nabycia jest „Gość Niedzielny” a w nim o edukacji w starożytnym Izraelu i Rycerz Niepokalanej.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia.

Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami. Niech Bóg nas błogosławi.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg