Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel. 48 3661214

=================================================

        IV NIEDZIELA ADWENTU   19 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 1. Jutro po wieczorowej Mszy św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu
 1. Zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 7.00. dla dzieci o godz. 18.00. W czwartek 23 grudnia na godz. 18.00 zapraszam dzieci na ostatnie dla nich roraty z losowaniem figurki Matki Bożej i czekające pamiątki. Dzieci przynoszą ze sobą mapę drogi do Betlejem. W piątek 24 grudnia ostatnie roraty o godz. 7.00, następna Msza Św. o 7.30. Nie ma Mszy wieczorowej.
 1. W wigilię zapraszam na Mszę św. o godz. 7.00 w intencji Pani Ewy naszej organistki z okazji imienin.
 1. We wtorek 21 grudnia od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach ze spowiedzią i Komunią Św. na Boże Narodzenie
 1. W piątek, 24 grudnia, przy pierwszej gwiazdce wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy.
 1. Boże Narodzenie rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Msze św. w ciągu dnia Msze Św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00.
 1. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego niedzielnego porządku. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 1. W niedzielę 26 grudnia zapraszam serdecznie na piękne Jasełka w wykonaniu dzieci i rodziców naszej parafii. Jasełka będą po Mszy Św. o godz. 11.00.
 1. W kancelarii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. W kościele jest woda święcona obok ołtarza św. Brata Alberta.
 2. Zwracamy się z prośbą o oddanie krwi w dowolnym punkcie krwiodawstwa dla Wiktorii Szymczyk. W punkcie trzeba podać imię i nazwisko Wiktorii.
 1. Do nabycia jest Gość niedzielny a w nim płyta z kolędami i dodatek z modlitwami na wigilię w domu.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom na ręce ks. Dariusza dzisiejszego solenizanta składamy życzenia otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg