Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel. 48 3661214

=================================================

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

2. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. Orszak Trzech Króli wyruszy z pod kościoła św. Jana w Radomiu o godz. 12.00

3. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa na Mszach Świętych.

5. W sobotę 8 stycznia o godz. 9.00 w Sali konferencyjnej, rozpoczyna się nowa seria kursu przed małżeńskiego dla narzeczonych. Osoby, które pragną zawrzeć małżeństwo maja obowiązek uczestnictwa w tym kursie. Przypominam, że na zapowiedzi narzeczeni zgłaszają się z dokumentami 3 miesiące przed ślubem.

6. W sobotę 8 stycznia o godz. 14.00 zapraszam na Mszę św. w intencji Domu Zmartwychwstania Galilea naszej parafii.

7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. W niedzielę 9 zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne.

9. W roku 2021 w naszej parafii zostało ochrzczonych 62 dzieci, zawarto 13 ślubów, zmarło 79 osób. Rozdaliśmy 92 tyś Komunii Św., do I Komunii św. przystąpiło 34 dzieci, Sakrament Bierzmowania przyjęło 65 młodzieży.

10. Trwają nasze parafialne spotkania kolędowe w kościele w tym tygodniu zapraszamy:

03. stycznia w poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców: ul. Lipska, ul. Cisowa, ul. Wyścigowa.

04 stycznia we wtorek o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców: ul. Armii Krajowej, ul. Czackiego.

05 stycznia w środę o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców: ul. Gruntowa, ul. Łanowa, ul. Zielna, ul. Łysogórska, ul. Jeleniowska, Gajowa, ul. Altanowa, ul. Świętokrzyska, ul. Młodzianowska.

7 stycznia w piątek o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców: ul. Św. Brata Alberta, ul. Pola, ul. Staroopatowska, ul. Ostrowiecka.

Za dwa lata będziemy przeżywać 40 lecie parafii. Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać przez Misje św. i prace materialne. Ofiary składane podczas tegorocznego kolędowania będą przeznaczone na kamień strzegomski, którym będą obłożone fundamenty naszego kościoła. Dziękuję za składane ofiary.

11. Do nabycia jest Gość Niedzielny z Pismem Świętym na płycie i czasopismo Miłujecie się.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg