Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

III NIEDZIELA WIELKANOCY - 1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła ze stolika można wziąć ze sobą do domu jeden z cytatów biblijnych. W domu przeczytać i pomyśleć, co Bóg chce mi powiedzieć.

2. Dziś także rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. (18.30), w niedzielę o godz. (17.30). Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Dzieci po nabożeństwie będą otrzymywać naklejki do tworzenia obrazu Matki Bożej. Dziś także zapraszam na pierwszy Apel Jasnogórski o godz. 21.00

3. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Wywiesimy flagę narodową przy naszym mieszkaniu, niech to budzi w nas Polakach poczucie dumy i patriotyzmu.

4. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane tak jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca to jest 5 maja po nabożeństwie zapraszam wszystkie grupy parafialne na spotkanie w sali konferencyjnej.

6. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.30 i na wieczornej Mszy Św. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach z Komunią św. W piątek po nabożeństwie formacyjne dla Rodziców modlących się na różańcu za dzieci na sali konferencyjnej. W sobotę Msza św. w intencji KŻR nr 5 i spotkanie formacyjne o godz. 7.00

7.W najbliższą niedzielę 8. Maja I Komunia Św. dzieci naszej parafii na Mszy Św. o godz. 9.00, a I Komunią Św. dla dzieci niepełnosprawnych o godz. 11.00. Prosimy aby wybierać inne godziny Mszy Św., by dać możliwość uczestnictwa rodzinom dzieci komunijnym.

8.Spowiedź dzieci I Komunijnych w najbliższą sobotę o godz. 9.00. A następnie proszę rodziców o posprzątanie kościoła i obejściu kościoła.

9. Próba dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w naszej parafii będzie 6 maja o godz. 19.00

10. W tym roku w sobotę 11 czerwca organizujemy festyn parafialny. Zapraszam na spotkanie w dniu 4 maja na godz. 19.00 liderów grup parafialnych w celu ostatecznego przyjęcia programu festynu. Osoby, które zachciały by wesprzeć materialnie festyn proszę o kontakt ze mną.

11. Rozpoczęliśmy prace przy fundamentach naszego kościoła. Praca polega na dociepleniu fundamentów, obłożenie fundamentów kamieniem strzegomskim, wykończenie całości opaską z koski brukowej.

14. IV Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Zgodnie z tradycją taca z tej niedzieli (8 maja 2022 r.) przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Dziękujemy za okazaną pomoc naszej wspólnocie seminaryjnej zapewniając o modlitwie za dobrodziejów i ofiarodawców.

                                                           Rektor WSD w Radomiu

                                                           Ks. dr Marek Adamczyk

15. Do nabycia jest Gość Niedzielny i czasopismo „Miłujcie się”

16. Ks. Bp Marek Solarczyk – Ordynariusz Radomski w związku ze zbliżającą się 50. rocznicą rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej diecezji – pisze: Dziś w III Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy w naszej diecezji przygotowanie przed 50. rocznicą rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. W kolejnych tygodniach będziemy rozważali poszczególne Śluby Jasnogórskie i podejmowali starania o odnowienie naszej wiary i zawierzenie naszej diecezji orędownictwu Matki Najświętszej. Finałem naszych starań będzie czuwanie przy Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w katedrze radomskiej, które rozpocznie się wieczorem 17 czerwca i zakończy się uroczystą Mszą Świętą, 18 czerwca o godz. 10.00.

Do każdego dnia tygodnia przypisany jest kolejny Ślub Jasnogórski, który będzie odczytany na zakończenie każdej Mszy Św., przed udzieleniem błogosławieństwa.

Dziękując Matce Bożej Częstochowskiej już dziś za to, że w obrazie Jasnogórskim, tu w Radomiu, 50 lat temu, tj. 18 czerwca 1972 r. powróciła na szlak nawiedzenia, powtarzamy za Jasnogórskimi Ślubami Narodu Polskiego słowa zawierzenia:

Dziś w pierwszym tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym. Królowo Polski – przyrzekamy!

Pod Twoją Obronę… Królowo Polski – módl się za nami, Pani nasza Jasnogórska – módl się za nami.

Kancelaria parafialna

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek
17:00 - 17:55
Piątek i Sobota
8.00 - 9.00

48 366 12 14

 

Porządek Mszy Św.

Niedziele i święta
7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00
Święta Zniesione
7.00; 9.00; 17.00; 18.00
Dni powszednie
7.00; 17.30; 18.00
Odpust
Św. Brata Alberta - 17 czerwca

mwd 300x250bibliadeon

 

serwispapieski 2

 

pro life deonpl small

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg