1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

                                 VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 22 maja 2022

                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś zostanie wyniesiona na ołtarze Sługa Boża Paulina Jaricot założycielka Różańca Świętego. Msza św. będzie transmitowana przez TV TRWAM o godz. 15.00. Zapraszam na godz. 17.00 wszystkie KŻR naszej parafii na różaniec dziękczynny za beatyfikację, a po Różańcu nabożeństwo majowe

2. Jutro 23 maja na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania .

3. W związku z uroczystością Bierzmowania nabożeństwo majowe JUTRO 23.05.2022 - będzie wyjątkowo o godz. 17.00. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna – Przepraszamy.

4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

6. W piątek, 27 maja, podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach świętych do puszek będą zbierane datki na operację ciężko chorego Antosia, który posiada złożoną wadę serca. Będzie przechodził operację w Austrii w Linzu.

9. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy KŻR w dniu 4 czerwca.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Trwamy w dziele przygotowującym nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.

W czwartym tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

Matko Chrystusowa i Domie Boży. Przyrzekamy Ci stać na straży nierozerwalności małżeństwa, bronić godności kobiety, czuwać na progu ogniska domowego, aby przy nim życie Polaków było bezpieczne. Przyrzekamy Ci umacniać w rodzinach królowanie Syna Twego Jezusa Chrystusa, bronić czci Imienia Bożego, wszczepiać w umysły i serca dzieci ducha Ewangelii i miłości ku Tobie, strzec Prawa Bożego, obyczajów chrześcijańskich i ojczystych. Przyrzekamy Ci wychować młode pokolenie w wierności Chrystusowi, bronić go przed bezbożnictwem i zepsuciem i otoczyć czujną opieką rodzicielską.

Królowo Polski – przyrzekamy!”. Pod Twoją obronę …., Królowo Rodzin, Królowo Polski…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg