1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

====================================================

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 maja 2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Jutro w poniedziałek po nabożeństwie Adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Dziś także po Mszach świętych do puszek będą zbierane datki na operację ciężko chorego Antosia, który posiada złożoną wadę serca.

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy podczas nabożeństwa majowego, a za chwilę do Najświętszego Serca Pana Jezusa .

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się za dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. (18.30).

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek po wieczornej Mszy Św. podczas nabożeństwa modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania. Po nabożeństwie spotkanie wszystkich grup parafialnych. Omówimy zbliżający się festyn rodzinny.

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00; spowiedź święta, na porannej mszy Św. i po południu od godz. 17.00. Po Nabożeństwie do Serca Pana Jezusa spotkanie dla Rodziców modlących się na różańcu w RR.

7. W sobotę o godz. 7.00 Msza Św. w intencjo KŻR nr 6 , a niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba.

8. W sobotę 4 czerwca wyruszamy z pielgrzymką KŻR do Częstochowy. Wyjazd z pod kościoła o godz. 6.30. Proszę o uregulowanie pielgrzymki.

9. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

10. Już dziś zapraszam w niedzielę 12 czerwca na festyn rodzinny „Rodzina Bogiem silna”. Program będzie następujący: Informacja jest na stronie parafialnej i w gablotach przy kościele. Powiedzmy innym o festynie i zaprosimy na festyn.

11. Zapraszamy na Rekolekcje dla Mężczyzn w dniach od 30 maja do 2 czerwca w naszej parafii.  Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Marek Dziewiecki. Rekolekcje rozpoczynają się Mszą święta o godz.18.00, po czym uczestniczy przechodzą do sali konferencyjnej , gdzie spotkania potrwają do godz. ok 20.30 Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn.

12. W tym roku w dniach 25-30 czerwca odbędzie się XXXIII-a Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości: Radom – Niepokalanów. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: "Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę". 

13. W piątym tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu: „Zwierciadło Sprawiedliwości. Wsłuchując się w odwieczne tęsknoty Narodu, przyrzekamy Ci kroczyć za Słońcem Sprawiedliwości Chrystusem Bogiem naszym. Przyrzekamy usilnie pracować nad tym, aby w Ojczyźnie naszej wszystkie Dzieci Narodu żyły w miłości i sprawiedliwości, w zgodzie i pokoju, aby wśród nas nie było nienawiści, przemocy i wyzysku. 
Przyrzekamy dzielić się między sobą ochotnie plonami ziemi i owocami pracy, aby pod wspólnym dachem Domostwa naszego nie było głodnych, bezdomnych i płaczących. Królowo Polski – przyrzekamy!

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg