Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta

26-611 Radom, ul. Św. Brata Alberta 4

tel: 48 3661214

===================================================================================

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych starszych, młodzież i dzieci codziennie o godz. 17.15. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami. Dzieci zachęcamy do konkursu: jak paciorki różańca.

3.W imieniu swoim i Pani Ewy naszej Organistki zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w parafialne życie właśnie poprzez śpiew w chórze. Zaproszenie kierujemy zarówno parafian, jak i sympatyków naszej parafii. Moi kochani, aby śpiewać w chórze nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, nie trzeba też znać zapisu nutowego. Wiele osób ma obawy, czy śpiewa wystarczająco dobrze i czysto, by móc śpiewać w chórze. Liczą się przede wszystkim dobre chęci, bo chór składa się z osób, które lubią śpiewać i chcą w ten sposób służyć Bogu i parafii. Chór jest dla każdej parafii wizytówką, który upiększa liturgię i podnosi jej rangę. Zależ mi na tym i Pani Ewie , aby taki chór był w parafii. Zapraszamy więc wszystkich, panie i panów, niezależnie od wieku. Każdy jest mile widziany.

4.Spotkanie scholii w sobotę o godz. 11.00

5.Dziękuję za ofiary składane na prace remontowe w parafii, te składane na tacę jak i w kancelarii. Bóg zapłać. Zostały już zakończone prace remontowe na dachu kościoła.

6.Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Na początku marca nasza parafia organizuje pielgrzymkę do świętych miejsc chrześcijan. Program i szczegóły znajdziemy w gablocie i na stronie parafialnej. Gorąco zachęcamy. Zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz, lub można się zapisać w kancelarii parafialnej.

7.W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

8.Wypominki są modlitwą za zmarłych z naszych rodzin: rodziców, krewnych, przyjaciół współmałżonków, dzieci. Modlitwa ta odmawiana jest codziennie przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały rok przed Mszami Świętymi w niedzielę. Wypominki są jedną z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, a ich tradycja sięga X wieku. Bardzo ważną sprawą w modlitwie za zmarłych, jest przede wszystkim nasze osobiste zaangażowanie, nasza ofiara oraz wysiłek, by w tej modlitwie uczestniczyć całym swoim sercem. Wypominki to wymienianie imion i nazwisk zmarłych połączone z modlitwą. Dla zmarłych oznacza to uwolnienie z czyśćca i wejście do nieba.. Od jutra w kancelarii możemy składać wypominki jednorazowe, półroczne i roczne.

9.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Po Mszy św. ofiary do puszek składane będą przeznaczone na Misje Św.

10.Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia jest Gość Niedzielny, a w nim o mozaikach jezuity Marko Rupnika, oraz na czym polega niemiecka droga synodalna. A także do nabycia jest nowy numer - Miłujcie się.

11.W poniedziałek otaczamy modlitwą wszystkich nauczycieli i wychowawców z racji Dnia Edukacji Narodowej. A pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek. Wszystkim już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia, a także Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg