04
Lip

Wicemistrzostwo Polski Ministrantów

Nasi lektorzy zdobyli Wicemistrzostwo Polski w kategorii Lektorów Starszych. Nasz bramkarz Adrian Czubak został najlepszym bramkarzem Mistrzostw Polski.

18
Sie
06
Wrz

Spotkania Duszpasterskie 2016/2017

Program spotkań w poszczególnych grupach parafialnych
w roku duszpasterskim 2016/2017

Spotkania oazowe
4 i 5 kl. szk. podst. – sobota godz. 16 – Milena Szewczyk
6 kl szk. podst. i 1 kl. gim. – poniedziałek godz. 18.30 – Ola Kwaczyńska
2 kl. gim.– czwartek godz. 18.30 – Konrad Kacprzak i Kacper Grudniewski
3 kl. gim. dla dziewcząt – czwartek godz. 18.30 - Iga Węglarz
3 kl. gim. dla chłopaków – czwartek godz. 18.30 - Kacper Wiśniewski
Młodzież po 1 stopniu Oazy Nowego Życia – czwartek godz. 18.30 – Adrian Czubak
Młodzież po 2 i 3 stopniu Oazy Nowego Życia - niedziela godz. 19 – ks. Daniel Glibowski
Młodzież szk śr.– poniedziałek godz. 18.30 - ks.Daniel Glibowski
Adoracja dla młodzieży – poniedziałki godz. 20

Ministranci szkoła podstawowa i gimnazjum – sobota godz. 8.30 - Adrian Czubak
Kurs lektorów – ostatnia sobota miesiąca godz. 9 - ks. Daniel
Salka Parafialna - Adrian Rybiński
Chór parafialny – piątek godz. 19 - Pani Ewa Burek
Schola dziecięca – sobota godz. 9 - Pani Ewa Burek
Schola młodzieżowa– sobota godz. 18.30 – ks. Wojciech
Odnowa w Duchu Świętym – czwartek godz. 18.30 - Ks. Wojciech
Akcja Katolicka – 1 wtorek miesiąca godz. 18.30 - ks. Dziekan Marian Ślusarczyk
Koła Żywego Różańca – 1 sobota miesiąca - Ks. Dziekan Marian Ślusarczyk
Lektorzy Słowa Bożego – 1 czwartek miesiąca – ks. Robert 
Krąg Biblijny – druga środa miesiąca godz. 18.30 – ks. Robert
Zapraszamy także do formacji Domowym Kościele. Zgłoszenia kierujemy do ks. Wojciecha.

Bliższe informacje w kancelarii i na:
www.facebook.com/BratAlbertRadom

19
Wrz

Intencje mszalne na 2017 r.

Informujemy, że można już zamawiać intencje Mszy świętych na 2017 rok. Zapraszamy w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

10
Paź

Wielka Pokuta w naszej Parafii

15 października w sobotę będziemy przeżywać w naszej parafii Wielką Pokutę. Część parafian będzie pielgrzymować do Częstochowy, a pozostałych zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17 na różańcu, po którym będzie Eucharystia i godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

18
Gru

Inauguracja Roku Św. Brata Alberta

        Zapraszamy na inaugurację Roku Św. Brata Alberta w setną rocznicę śmierci swojego patrona. Inauguracja odbędzie się 25 grudnia 2016 r. na Mszy Świętej (Pasterce), której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik.

Serdecznie zapraszamy

Ks. Proboszcz Marian Ślusarczyk

z wikariuszami

01
Sty

Pielgrzymka do Fatimy

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela:

26
Sty

Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania!

Spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej (Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar) odbywają się w naszej parafii w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 19 oraz w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.30. Zapraszamy zawsze wcześniej na Mszę św. o godz 18. W lutym wyjątkowo spotkania odbędą się 17 lutego o godz. 19 oraz 26 lutego o godz. 15. Będzie to oficjalne rozpoczęcie funkcjonowania ogniska. Pojawią się na nim ogólnopolscy przedstawiciele. Celem spotkań tej wspólnoty jest przezwyciężanie kryzysów małżeńskich i odnawianie miłości w małżeństwie. Charyzmat wspólnoty zawiera się w zdaniu: każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. 

http://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/kazde-malzenstwo-mozna-uratowac-sychar-w-radomiu-20680

07
Lut

Dekret Penitencjarii Apostolskiej

Podajemy do wiadomości treść dekretu Stolicy Apostolskiej dotyczącego możliwości zyskiwania odpustów z racjo Roku Świętego Brata Alberta.

Penitencjaria Apostolska

Prot. n. 7/17/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska, dla powiększenia pobożności wiernych i zbawienia dusz, mocą uprawnień w szczególny sposób udzielonych przez Ojca Świętego Franciszka, sprzyjając prośbom przesłanym przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Henryka Mariana Tomasika, Pasterza Diecezji Radomskiej, łaskawie udziela z niebiańskich skarbców Kościoła odpustu zupełnego, który pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) może być uzyskany każdego dnia przez wiernych prawdziwie żałujących za grzechy i poruszonych miłością, jeśli w jubileuszowym Roku Świętego Brata Alberta (Adama Chmielowskiego), ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski, trzy parafialne świątynie pod wezwaniem tego Świętego Brata Alberta, znajdujące się w diecezji radomskiej, w formie pielgrzymki będą nawiedzać i tam w jubileuszowych celebracjach pobożnie uczestniczyć będą lub przynajmniej przy relikwiach Świętego przez odpowiedni odstęp czasu oddadzą się pobożnym rozmyślaniom zakończonym Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary i wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Brata Alberta. Odpust ten także może być ofiarowany na sposób wstawiennictwa za dusze wiernych w czyśćcu cierpiące.

Osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą wyjść domu, tak samo mogą uzyskać odpust zupełny, po wyrzeczeniu się jakiegokolwiek grzechu i postanowieniu wypełnienia, kiedy tylko będzie to możliwe, trzech zwykłych warunków, jeśli z jubileuszowymi celebracjami będą łączyć się duchowo, modlitwy i cierpienia swoje lub niedogodności życia Miłosiernemu Bogu ofiarując.

Aby zaś dostęp do Boskiego przebaczenia, uzyskiwanego za pośrednictwem władzy Kościoła, stawał się łatwiejszy stosownie do pasterskiej miłości, Penitencjaria Apostolska usilnie prosi o to, aby Proboszczowie i kapłani posiadający władzę spowiadania ochoczo i wspaniałomyślnie ofiarowali się sprawowaniu sakramentu pokuty.

Niniejszy dekret będzie obowiązywał jedynie przez rok jubileuszowy Świętego Brata Alberta. Bez względu na jakiekolwiek inne rozporządzenia.

 

Dan w Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, dnia 13 stycznia 2017 roku

Mauro kardynał Piacenza

Penitencjarz Większy

ks. prał. Krzysztof Nykiel

Regens

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES), dzięki którym serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony internetowej, wyrażasz zgodę na nasze pomocą plików cookie. Dowiedz się więcej