OGŁOSZENIA: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2023

1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

2. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Uroczystością Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym.

Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7.00; 9.00; 12.30; 18.00. Nie ma Mszy Św. o godz. 11.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach.
I ołtarz przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym,
II ołtarz przygotowują Rycerze Kolumba i Akcja Katolicka,
III ołtarz Kościół Domowy,
IV ołtarz przygotowują KŻR.
Włączmy się czynnie w przygotowanie ołtarzy, procesji, Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją Eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 18.00. W najbliższą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 9.00.

4. W związku ze zbliżającymi się misjami i 40-leciem parafii proszę o przyjęcie zaproszenia z programem Misji Świętej, którą prowadzić będą Ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej i o modlitwę o dobre owoce misji świętej. Zachęcam i proszę o włączenie się także w przygotowaniu i prowadzeniu festynu rodzinnego, którego hasło brzmi: Jesteśmy Żywym Kościołem. Osoby, które mogą upiec ciasto prosimy o zgłoszenie tego faktu do Bożego Ciała włącznie w kancelarii.
Program misji Świętej jest na stronie parafialnej i w gablotach przy kościele.

Z naszej parafii pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Witolda Tomalę.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie..

Życzmy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę szlakiem sanktuariów Francji, która będzie w dniach 11-18 września 2023 r. Głównym celem pielgrzymki jest Lourdes, będziemy też w La Salette u Matki Bożej płaczącej, u świętego proboszcza w Ars, w sanktuarium NSJ, sanktuarium czarnej Madonny. Koszt pielgrzymki 3790 zł. Zapisy codziennie w kancelarii parafialnej. Informacje o pielgrzymce są zamieszczone na stronach parafialnych oraz w gablocie przy kościele. KLIKNIJ TUTAJ

MODLITWA O ŁASKI MISYJNE
O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze!
Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętej,
która ma być czasem przemiany naszej Wspólnoty Parafialnej.
Niech ten czas będzie błogosławiony
dla wszystkich mieszkańców naszej Parafii.
Ty Boże chcesz, żeby wszyscy ludzie
poznali prawdę i byli zbawieni,
lecz bez Twojej łaski nic nie możemy uczynić.
Dlatego z wielką ufnością wołamy do Ciebie
słowami Twojego Syna: „Przyjdź Królestwo Twoje!”
Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przygotować się
i owocnie przeżyć czas Misji Świętej.
Duchu Święty Boże! Pomagaj misjonarzom i nam,
aby za łaską Twoją odnowiło się oblicze naszej parafii.
Niech ten święty czas przyniesie naszym sercom
pokój sumienia, rodzinom miłość i zgodę, a parafii jedność.
Maryjo, Matko Boża i ucieczko grzeszników,
bądź Matką parafii naszej i wspieraj nas prośbami swymi.
Święty Józefie, Głowo Świętej Rodziny,
czuwaj nad nami, jak czuwałeś nad Niepokalaną Matką
i Jej Bożym Synem.
Jezu, Maryjo, Józefie, Święty Bracie Albercie
oświecajcie nas, dopomagajcie nam i ratujcie nas.
Amen.
Pod Twoją Obronę ….
Królowo Rodzin – módl się za nami
Św. Bracie Albercie – módl się za nami.

Skip to content