OGŁOSZENIA: XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024

1. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy Św.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

4. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota.
W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 17.00; 18.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy Św. wieczornej.
Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

5. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

6. W ubiegłą niedzielę w przededniu uroczystości odpustowej Świętego Brata Alberta w naszej parafii odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Wszyscy jesteśmy braćmi”. Współorganizatorem pikniku był Caritas Diecezji Radomskiej. Piknik poprowadzili Kasia Cielecka i ks. Karol Kostecki.

Wszystkie dzieci obecne na pikniku zostały obdarowane Pudełkiem Szczęścia od Caritas DR.
Piknik zakończył się wspólną modlitwą Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21:00.
Dziękuję Panu Bogu za ten niezwykły czas, dziękuję moim kapłanom za zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia, a także wszystkim grupom parafialnym za włączenie się w przygotowania i przeprowadzenie tego pikniku: przede wszystkim Braciom z Rady Rycerzy Kolumba św. Brata Alberta na czele z ks. Kamilem i Wielkim Rycerzem, Domowemu Kościołowi, Kółkom Różańcowym, Odnowie w Duchu Świętym, ministrantom oraz młodzieży, służbom z grupy pielgrzymkowej 22 a także tym wszystkim, którzy upiekli słodkości i pyszne ciasta i ufundowali lody.

Dziękujemy darczyńcom i sponsorom: Caritas Diecezji Radomskiej, Centrum Pomocy Migrantom,
Radomskiej Spółce Nonprofit za pawilon z zadaszeniem. ZHR za zabezpieczenie medyczne, Straży Miejskiej w Radomiu, Karolowi Jaszczykowi za sprzęt i nagłośnienie, Centrum Krwiodawstwa, Radzie Rycerzy Kolumba naszej parafii, OSP w Rudzie Wielkiej, Parkowi Rozrywki Kocham Skakać, Piekarni U mojego dziadka, Szczepanowi Kowalczykowi za smalec, Rycerzom Karolowi, Hubertowi i Jarkowi za ogórki, Zbyszkowi Borkowskiemu i Firmie Tolen, Robertowi i Małgorzacie Durasiewiczom za lody gałkowe, Ks. Dariuszowi Frydrychowi za dokumentację fotograficzną.

7. Dzisiaj „Gość Niedzielny” wyjaśnia czym jest zdrowa religijność i czego należy wystrzegać się w naszej pobożności, aby nie zbłądzić w wierze

8. Prośba dyrekcji i rodziców szkoły nr 23. Jest szansa, że przy Szkole Podstawowej nr 23 na ul. Gajowej, gdzie chodzą dzieci z naszej parafii, powstanie bieżnia lekkoatletyczna , oraz zaplecze sportowe szkoły. Zachęcamy do zagłosowania na ten projekt w budżecie obywatelskim na 2025 r. Głosowanie odbywa się on-line. Aby zagłosować należy wejść na stronę www.konsultacje.radom.pl, kliknąć zakładkę „GŁOSUJEMY”, wybrać projekt nr 213 i przyznać 3 punkty. Nauczyciele i rodzice po Mszach św. będą zachęcać do głosowania i w nim pomagać.

9. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

10. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga…
Pod Twoją obronę…. Św. Józefie, Św. Bracie Albercie – módl się za nami.

Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:
ś.p. Mirosława-Jerzego Szkuta i ś.p. Janinę Tomczyńską.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Skip to content