Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 2023

Będą koncerty, spotkania z ciekawymi gośćmi, spektakl czy seans filmowy. Od 8 do 15 października w Radomiu trwać będzie Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum. Tradycyjnie uczestniczyć będzie można w koncertach czy spotkaniach z ciekawymi gośćmi. Będzie spektakl teatralny „Lepsza połowa, czyli potyczki z Aniołem” i film „Błogosławiona” o Natalii Tułasiewicz. Na zakończenie w Dzień Papieski w katedrze będą Msza św. i koncert.

PROGRAM

8 października (niedziela)

13.00 – Msza św. w bazylice św. Kazimierza w Radomiu, przewodniczy bp Marek Solarczyk – XX-lecie nadania tytułu bazyliki,

17.30 – Kościół Świętej Trójcy – Msza św. i koncert wokalno-instrumentalny „MUSICA AD DEI GLORIAM”. Wystąpią: o. Rafał Kobyliński SJ – tenor, ks. Zdzisław Madej – tenor, ks. Paweł Sobierajski – baryton, Grzegorz Biegas – pianista.

9 października (poniedziałek)

18.30 – Kino Helios, film „Błogosławiona”, historia życia bł. Natalii Tułasiewicz, patronki nauczycieli, zamordowanej w Ravensbrück. Spotkanie z reżyser Wandą Różycką-Zborowską i z kuzynką błogosławionej Natalią Tułasiewicz-Walą.

10 października (wtorek)

18.00 – Kościół św. Jana, Msza św. i spotkanie z bp. Andrzejem Przybylskim o życiu sługi Bożej Wandy Malczewskiej na ziemi częstochowskiej, m.in. w Żytnie.

11 października (środa)

19.00 – Oratorium, ul Grzybowska, koncert promujący nową płytę Małgorzaty Nowak „Życie. Rozdział II”.

12 października (czwartek)

19.00 – Arka, ul. Kelles-Krauza, „Ciemny kres i złote runo”. Rozmowa o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta. Ks. dr Grzegorz Głąb z Instytutu Filologii Polskiej KUL rozmawia z dr Małgorzatą Peroń z KUL w Roku Zbigniewa Herberta.

13 października (piątek)

19.00 – Arka, ul Kelles-Krauza, „Cywilizacja życia”. Spotkanie z Goranem Andrijanićem, dziennikarzem i publicystą, na temat hasła tegorocznego Dnia Papieskiego.

14 października (sobota)

19.00 – Oratorium, ul. Grzybowska. Teatr „Aktorzy Bo*Boży*” wystawią sztukę: „Lepsza połowa, czyli potyczki z Aniołem”.

15 października (niedziela)

18.00 – Katedra. Msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka i koncert z okazji Dnia Papieskiego.

Skip to content