Inauguracja Szkoły ikonopisarskiej

W sobotę 24.09 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach warsztatów pisania ikon „Spotkania z ikoną”. Jest to pierwszy stopień szkoły ikonopisarskiej, podczas którego uczestnicy warsztatów uczą się pisać ikonę Świętego Oblicz Pana Jezusa (tzw. Mandylion).

Warsztaty zostały zainaugurowane Mszą św. w piątek o godz. 18. W czasie homilii została zwrócona uwaga na wartość  modlitwy, adoracji, a także kontemplacji ikony, jako czasu osobistego spotkania z Panem Bogiem.

„Spotkanie z ikoną, to okazja by usiąść blisko Jezusa, który także modli się w odosobnieniu. Czas kontemplacji, skupienia, zatopienia w obecności Ojca. Okazja, by odnaleźć ciszę. To  czas wejścia w serdeczną bliskość z Jezusem, kiedy pozwalamy Mu  spojrzeć nam prosto w oczy, głęboko w nasze serce; kiedy mogę usłyszeć Jego pełne miłości pytanie: Kim jestem dla Ciebie…?”.

Warsztaty to także czas swoistych rekolekcji. Każde spotkanie wypełnione jest modlitwą, rozważaniem Słowa Bożego, wykładem nt. teologii ikony oraz nauką pisania ikon.

 

Skip to content