Piknik Rodzinny – Fotorelacja

Zamieszczamy fotorelację z Pikniku rodzinnego „Wszyscy jesteśmy braćmi!”.

W ubiegłą niedzielę w przededniu uroczystości odpustowej Świętego Brata Alberta w naszej parafii odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Wszyscy jesteśmy braćmi”. Tegoroczne świętowanie przeżywaliśmy w poczuciu solidarności, wsparcia i integracji z migrantami, szczególnie tymi, którzy przybyli do naszych domów z pogrążonej wojną Ukrainy. Nasz parafialny piknik wpisał się w ten sposób w obchodzony kolejny Śwliatowy Dzień Uchodźcy. Przykładem takiej formy miłości jest nasz patron św. Brat Albert. Współorganizatorem pikniku był Caritas Diecezji Radomskiej. Na ręce dyrektorów ks. Damiana Drabikowskiego i ks. Karola Piłata składamy wyrazy wdzięczności za wszelką pomoc. Piknik poprowadzili Kasia Cielecka i ks. Karol Kostecki. 

W programie tegoż wydarzenia mogliśmy wysłuchać występu naszej scholi dziecięcej i pielgrzymkowej, odbywały się turnieje z nagrodami. Na wszystkich zgromadzonych czekały także tradycyjne dechy, na których w rytm muzyki biesiadnej dyskotekowej można było potańczyć. Wśród atrakcji dla dzieci znalazły się gry i zabawy z nagrodami przygotowane przez rodziny z domowego kościoła, tańce integracyjne, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, malowanie twarzy przez animatorów Parku Rozrywki Kocham Skakać, pokaz wozu strażackiego, kurs pierwszej pomocy przeprowadzony przez harcerzy z ZHR oraz usługi fryzjerskie dla najmłodszych.wykonywane przez panie z Ukrainy. Na przybyłych gości czekały smakołyki w postaci kiełbaski z grilla, smalcu z ogórkiem, popcornu, waty cukrowej oraz smakowite lody. Nasz parafialny piknik włączył się w także w program „Kropla Życia” poprzez możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie krwiodawstwa. Wszystkie dzieci obecne na pikniku zostały obdarowane Pudełkiem Szczęścia od Caritas DR.

Po oficjalnym rozpoczęciu pikniku koncert gry na akordeonie dał nasz młody parafianin – ministrant Paweł Lesisz, a po nim wystąpiła nasza wspaniała schola dziecięca. Ich występ stał się okazją także do podziękowania za całoroczną posługę muzyczną w naszej parafii dla dzieci oraz bardzo zaangażowanych rodziców na czele z Wojtkiem i Olą Laskowskimi. Długo oczekiwanym momentem podczas naszego pikniku były mecze naszych ministrantów z zawodnikami Radomiaka Radom drużyn dziecięcych. Nasi ministranci zajęli drugie miejsce w tym mini turnieju. Dziękujemy księdzu dyrektorowi Caritas diecezji Radomskiej za ufundowanie pucharów oraz nagród. Wiele atrakcji i emocji przyniósł mecz naszych lektorów i ceremoniarzy z rycerzami Kolumba. Nie mogło zabraknąć także momentu podziękowania wszystkim, którzy przez cały rok posługiwali w grupach formacyjnych naszej parafialnej rodziny a więc dzieciom, młodzieży oazowej oraz wszystkim ministrantom. Piknik zakończył się wspólną modlitwą o godzinie 21:00 łącząc się z całym narodem na modlitwie Apelu Jasnogórskiego. Słowa podziękowań wypowiedział na zakończenie i pobłogosławił ks. Proboszcz Marek Janas. 

Dziękujemy Panu Bogu za ten niezwykly czas, kapłanom a także wszystkim grupom parafialnym za włączenie się w przygotowania i przeprowadzenie tego pikniku: przede wszystkim Braciom z Rady Rycerzy Kolumba św. Brata Alberta na czele z ks. Kamilem i Wielkim Rycerzem, Domowemu Kościołowi, Kółkom Różańcowym, Odnowie w Duchu Świętym, ministrantom oraz młodzieży, służbom z grupy pielgrzymkowej 22 a także tym wszystkim, którzy upiekli słodkości i pyszne ciasta. 

Dziękujemy darczyńcom i sponsorom:
Caritas Diecezji Radomskiej
Centrum Pomocy Migrantom
Radomska Spółka Nonprofit za dechy i pawilon z zadaszeniem.
ZHR za zabezpieczenie medyczne HOPR
Straży Miejskiej w Radomiu
Karolowi Jaszczykowi za sprzęt i nagłośnienie
Centrum Krwiodawstwa
Radzie Rycerzy Kolumba
OSP w Rudzie Wielkiej
Parkowi Rozrywki Kocham Skakać
Piekarni U mojego dziadka
Szczepanowi Kowalczykowi za smalec
Rycerzom Karolowi, Hubertowi i Jarkowi za ogórki
Zbyszkowi Borkowskiemu i Firmie Tolen
Robertowi i Małgorzacie Durasiewiczom za lody gałkowe
Ks. Dariuszowi Frydrychowi za dokumentację fotograficzną.

Inauguracja, występ scholi parafialnej, konkursy, zabawy.

 

Zabawa w pianie 🙂

 

Rozdanie nagród dla Rycerzy Kolumba, ministrantów i scholi

 

Apel Jasnogórski

 

Skip to content