Rozpoczęcie roku formacyjnego 2022/2023

W pierwszy czwartek miesiąca rozpoczęliśmy rok duszpasterski i formacyjny w naszej parafii. Mszy świętej przewodniczył Ks. Proboszcz Marek wraz z Ks. Seniorem Marianem i Ks. Karolem, który wygłosił homilię. Liturgię dzisiejszej Eucharystii wzbogaciła liczna asysta ministrancka i rycerska oraz komentarza i procesja z darami przygotowana przez Domowy Kościół.

Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem modliliśmy się za naszą wspólnotę parafialną, która w tym roku rozpoczyna przygotowania do 40. rocznicy powstania parafii. Prosiliśmy Pana Jezusa za kapłanów, którzy rozpoczynają posługę w naszej wspólnocie oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Następnie członkowie grup formacyjnych wraz z kapłanami spotkali się na sali konferencyjnej by omówić bieżące sprawy duszpasterskie. Ksiądz Proboszcz przedstawił zadania na najbliższy miesiąc i nakreślił kierunek duszpasterskich zadań oraz przydział kapłanów na opiekunów poszczególnych grup formacyjnych. Nowi duszpasterze opowiedzieli o sobie i o zadaniach, których ochoczo podejmą się w najbliższym roku. Na zakończenie podzieliliśmy się chlebem, byśmy każdego dnia stawali się „dobrzy jak chleb”.

Skip to content