Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

 

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel. 48 3661214

=================================================

XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś w naszej parafii i dekanacie rozpoczniemy Jerycho Rodzin. Będziemy trwać przez 24 godziny na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, za pośrednictwem Maryi, Królowej Rodzin ze Studzianny, za wszystkie rodziny naszej Parafii. O 17.30 rozpoczniemy Różaniec oczekując na kopie cudownego obrazu i powitanie Świętej Rodziny, o godz. 18.00 Msza św. sprawowana o świętość małżeństw i rodzin w naszej parafii. W czasie adoracji w ciągu 24 godzin będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zgromadźmy się dziś jak najliczniej na Mszy Św. Św. o godz. 18.00. na rozpoczęcie Jerycha modląc się za swoje i rodziny i wszystkie rodziny naszej parafii. O godz. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski. Od godz. 2.30 – 6.30 zapraszam na adorację mieszkańców poszczególnych wyznaczonych ulic. Pozostałe godziny adoracji prowadzą poszczególne grupy parafialne. W poniedziałek o godz. 6.30 Godzinki, o godz. 7.00 Msza Św. Rodziców za dzieci, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z zawierzeniem Rodzin Sercu Pana Jezusa, a o godz. 16.30 zgromadzimy się na Mszę św. w intencji małżeństw i rodzin, zawierzając nasze rodziny Matce Bożej Świętorodzinnej i pożegnanie obrazu. Szczegółowy program adoracji i czuwania jest w gablotach i na stronie parafialnej. Zapraszamy. W poniedziałek z racji na całodobowe czuwanie kancelaria pozostanie nieczynna.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie za misjonarzy. Dziękuję za ofiary złożone na Misję Św.
 2. Jutro także po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, a w środę o godz. 20.00 Nieszpory i konferencja „Mężni w wierze”.
 3. Kończy się październik zapraszam na nabożeństwa różańcowe dorosłych, dzieci i młodzież codziennie o godz. 17.15.
 1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W kancelarii przyjmujemy wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
 2. W czwartek Św. Judy Tadeusza imieniny naszego pana kościelnego Tadeusza Lutka. Zapraszam na Mszę św. w jego intencji i godz. 18.00
 1. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy Św. będzie wystawiane Misterium zatytułowane Św. Jan Paweł II i Bł. Prymas Stefan Wyszyński, w wykonaniu ks. Dyrektora Teatru z Sandomierza ks. Zygmunta Wnukowskiego i pana Pawła Kowalskiego aktora teatralnego, filmowego i radiowego. Zapraszam.
 1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 1. W sobotę 20 listopada organizujemy pielgrzymkę do Kalisza do sanktuarium Św. Józefa dla mężów i ojców. Zapisy w kancelarii na tygodniu.
 1. Bardzo proszę wszystkich uczestników we Mszy Św. o zakładanie maseczek i dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pamiętajmy o zasadach sanitarnych we wszystkich miejscach, gdzie się znajdujemy.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Na zakończenie wspólnie się pomódlmy do św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami: Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia. Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen. Św. Józefie – módl się za nami. Niech Bóg nas błogosławi.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg