Artykuły filtrowane wg daty: luty 2017

Poniedziałek – 22 maja

7.00 + Marię Olszewską gr. 22

7.00 +Stanisławę, Jana, Mariana Jaśkiewiczów, Zofię Pełkę.

17.30 + s. Stanisławę Rybińską.

18.00 +Sabinę w 4r.śm., Stefanię i Antoniego ++Barszczów, Urbańskich.

18.00 +Jadwigę Skrzek w 3r.śm. i Bronisława Skrzeka.

Wtorek – 23 maja

7.00 + Marię Olszewską gr. 23

7.00 + Eugenię Bilińską od ucz. Pogrz.

17.30 +Danutę Stanik w 1r.śm.

18.00 +Janinę Czerską w 2r.śm.

18.00 +Stanisławę i Mieczysława Bidasów.

Środa – 24 maja

7.00 + Marię Olszewską gr. 24

7.00 + Sławomira Chruśniaka od ucz. Pogrz.

17.30 +Genowefę i Stanisława Skalmierskich, Franciszka Kozę ++Białych.

18.00 +Danutę Piasek.

18.00 Za dusze w Czyśćcu cierpiące.

Czwartek – 25 maja

7.00 + Marię Olszewską gr. 25

7.00 + Sławomira Chruśniaka od ucz. Pogrz.

17.30 Dz. o bł. Boże i potrzebne łaski dla Urszuli Stępel i Izabeli Bednarz.

18.00 + Teresę Bajor od sąsiadów z I klatki ul. Czackiego 4

18.00 + Tadeusza Guralskiego od rodz. pielgrzymkowej.

Piątek – 26 maja

7.00 + Zofię, Bronisławę, Helenę, Mariannę, Martę, Stanisława, Władysława i Mikołaja Klepaczów.

7.00 + Zuzannę Miter

17.30 + Marię Olszewską gr. 26

18.00 + Celinę i Tadeusza Prawda, Mariana Wasika.

18.00 + Jadwigę, Jana Włodarz, Grzegorza Filipowskiego.

Sobota – 27 maja

7.00 + Marię Olszewską gr. 27

7.00 + Franciszkę, Zofię, Mariana Lis, Stanisławę, Franciszka Wieczorków ++Lisów.

13.00 Bierzmowanie

18.00 Dz. bł. z prośbą o bł. Boże dla rodz. Borkiewiczów i dzieci i wnuków.

18.00 Dz. o Boże bł. dla Lidii i Michała Podgórskich z okazji 7r.ślubu.

Niedziela – 28 maja

7.00 + Mariana Grochulskiego w 7r.śm.

9.00 + Marię Olszewską gr. 28

9.00 + Irenę i Władysława Ciuk, ++Ciuków i Stąporów.

11.00 Dz. i o bł. Boże dla Haliny Kacak w 60r.ur.

11.00 Dz. i o bł. Boże dla Marty Szczepana Kowalczyków w 29r.ślubu i bł. dla córek.

12.30 O bł. Boże dla Kamila Dyfińskiego w 18r.ur.

12.30 O bł. Boże dla Klaudii Szcześ w 18r.ur.

16.00 Msza św. przy figurze na Malczewie.

18.00 +Halinę Krok w 1r.śm., Piotra Kroka.

wtorek, 07 luty 2017 06:18

Dekret Penitencjarii Apostolskiej

Podajemy do wiadomości treść dekretu Stolicy Apostolskiej dotyczącego możliwości zyskiwania odpustów z racjo Roku Świętego Brata Alberta.

Penitencjaria Apostolska

Prot. n. 7/17/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska, dla powiększenia pobożności wiernych i zbawienia dusz, mocą uprawnień w szczególny sposób udzielonych przez Ojca Świętego Franciszka, sprzyjając prośbom przesłanym przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Henryka Mariana Tomasika, Pasterza Diecezji Radomskiej, łaskawie udziela z niebiańskich skarbców Kościoła odpustu zupełnego, który pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) może być uzyskany każdego dnia przez wiernych prawdziwie żałujących za grzechy i poruszonych miłością, jeśli w jubileuszowym Roku Świętego Brata Alberta (Adama Chmielowskiego), ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski, trzy parafialne świątynie pod wezwaniem tego Świętego Brata Alberta, znajdujące się w diecezji radomskiej, w formie pielgrzymki będą nawiedzać i tam w jubileuszowych celebracjach pobożnie uczestniczyć będą lub przynajmniej przy relikwiach Świętego przez odpowiedni odstęp czasu oddadzą się pobożnym rozmyślaniom zakończonym Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary i wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Brata Alberta. Odpust ten także może być ofiarowany na sposób wstawiennictwa za dusze wiernych w czyśćcu cierpiące.

Osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą wyjść domu, tak samo mogą uzyskać odpust zupełny, po wyrzeczeniu się jakiegokolwiek grzechu i postanowieniu wypełnienia, kiedy tylko będzie to możliwe, trzech zwykłych warunków, jeśli z jubileuszowymi celebracjami będą łączyć się duchowo, modlitwy i cierpienia swoje lub niedogodności życia Miłosiernemu Bogu ofiarując.

Aby zaś dostęp do Boskiego przebaczenia, uzyskiwanego za pośrednictwem władzy Kościoła, stawał się łatwiejszy stosownie do pasterskiej miłości, Penitencjaria Apostolska usilnie prosi o to, aby Proboszczowie i kapłani posiadający władzę spowiadania ochoczo i wspaniałomyślnie ofiarowali się sprawowaniu sakramentu pokuty.

Niniejszy dekret będzie obowiązywał jedynie przez rok jubileuszowy Świętego Brata Alberta. Bez względu na jakiekolwiek inne rozporządzenia.

Dan w Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, dnia 13 stycznia 2017 roku

Mauro kardynał Piacenza

Penitencjarz Większy