24 grudnia podczas ostatnich Rorat w tegorocznym Adwencie gościliśmy w naszej świątyni Pasterza naszej diecezji – Księdza Biskupa Marka Solarczyka, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię.

„Ostatnie roraty w tym roku to nie koniec, ale wypełnienie tego na co wszyscy czekaliśmy przez cztery tygodnia adwentu. Imię Jan nadane synowi przez Zachariasza jest znakiem wdzięczności Bogu za Jego łaskawość wobec małżonków. Jest ono jednocześnie i darem dla nas, którzy mamy dostrzegać łaskawość Boga w naszym życiu” – mówił w homilii Ksiądz Biskup.

Na zakończenie Mszy świętej, Ks. Biskup wylosował serduszko z imieniem dziecka, które otrzymało w prezencie figurkę Matki Bożej, która peregrynowała w domach dzieci przez cały adwent. Szczęśliwym zdobywcą figurki w tym roku jest Alicja Chojnacka. Pozostałe dzieci pochwaliły się swoimi roratnimi planszami a Biskup Marek wręczył dzieciom słodkie upominki. Następnie dzieci pięknie wyśpiewały piosenkę „Wielkie czekanie”, która towarzyszyła nam podczas wieczornych spotkań z dziećmi.

Słowo wdzięczności i życzeń Księdzu Biskupowi wypowiedzieli Ksiądz Proboszcz oraz przedstawiciele parafian Arkadiusz i Katarzyna Orzechowscy.
Słowo życzeń Pani Organistce Ewie złożyły przedstawicielki chóru parafialnego.

Na zakończenie Ksiądz Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa na czas rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole oraz całych Świąt Bożego Narodzenia.

Foto: Jacek Gromek

Skip to content