Tegoroczną Pasterkę rozpoczęła uroczysta procesja do żłóbka, podczas której Dzieciątko Jezus zostało wniesione przez przedstawicieli rodzin naszej parafii.

Mszy świętej w intencji wszystkich Parafian i Gości przewodniczył proboszcz, ks. kan. Marek Janas, a koncelebrowali Ks. Senior i ks. Dariusz. W homilii ks. Dariusz wskazał, że wydarzenie w Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat zmieniło optykę wiary człowieka Starego Testamentu: niedostępny, odległy Bóg stał się bliski każdemu człowiekowi, jako Bóg-Człowiek w Jezusie Chrystusie. Wydarzenie to wprowadza także korektę w widzeniu samego siebie. Każdy jest wartościowy w oczach Boga, Który patrzy w serce człowieka. Bóg wybiera pasterzy – ludzi „małych”, z peryferii, aby stali się pierwszymi „apostołami” Dobrej Nowiny.

Mszę św. poprzedził piękny koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru, przy akompaniamencie organów i trąbki…

Dziękujemy Pani Ewie Organistce, chórowi parafialnemu za piękno śpiewu, Jankowi za piękny akompaniament na trąbce. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza i ks. Karolowi za przygotowanie dzisiejszej liturgii. Bóg Zapłać wszystkim tym, którzy tak ofiarnie przyczynili się do przygotowywania naszej świątyni na Boże Narodzenie.
Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

 

Skip to content