Peregrynacja Ikony Świętego Józefa

W naszej parafii trwa nawiedzenie ikony Św. Józefa. Przez cały tydzień będziemy się modlić za Jego wstawiennictwem za Radę Rycerzy Kolumba  naszej parafii i za wszystkich ojców i rodziny naszej parafii na Mszy Św. o godz. 18.00. W czasie Mszy św. będzie konferencja, a po Mszy Św. dziesiątek różańca, litania do św. Józefa. Zapraszamy.

8 października 2022 r., w trakcie Rodzinnej Pielgrzymki Rycerzy Kolumba na Jasną Górę, będzie miała miejsce oficjalna inauguracja ogólnopolskiej peregrynacji ikony św. Józefa. Podczas mszy św. w bazylice jasnogórskiej trzy kopie ikony zostaną pobłogosławione przez Kapelana Stanowego Rycerzy Kolumba abp Wacława Depo, a następnie rozpoczną kilkunastomiesięczną wędrówkę po całej Polsce zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Peregrynacji ikony św. Józefa towarzyszył będzie zainicjowany we wrześniu br. przez Radę Stanową nowy program „Życie Mam”, którego celem jest wsparcie Domów Samotnej Matki prowadzonych przez podmioty katolickie w całej Polsce. W trakcie peregrynacji Rycerze Kolumba zwracać się będą do wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leży troska o życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci, z prośbą o wsparcie modlitewne, jak również finansowy dar serca na rzecz kobiet samotnie wychowujących swoje dzieci.

Dary finansowe, które Rycerze Kolumba będą zbierać w kościołach stacyjnych podczas peregrynacji, zostaną w całości przekazane na Domy Samotnej Matki w Polsce. Dla osób, które preferują przekazanie darowizny w formie tradycyjnego lub elektronicznego przelewu bądź przez platformę PayU, udostępnione zostały na plakacie stosowne informacje o numerze konta oraz link do formularza PayU.

Skip to content