Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Slider

Lourdes obraz

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież  św. Jan Paweł II, obchodzony jest on co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, która objawiła św. Bernadecie Soubirous w 1858 r., w grocie, znajdującej się w tej miejscowości. Dziś, słynące cudami sanktuarium, odwiedzają setki tysięcy pielgrzymów z całego świata. Dwukrotnie przebywał w nim  św. Jan Paweł II, ostatni raz – już jako człowiek poważnie chory – na rok przed swoją śmiercią. W Lourdes był także papież Benedykt XVI. W tym roku temat Światowego Dnia Chorego zaczerpnięty został z Ewangelii wg. św. Mateusza: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8).

Treścią orędzia Maryi, przekazanego w Lourdes, jest wezwanie grzeszników do nawrócenia, a całego Kościoła do modlitwy i pokuty.  Małe miasteczko we francuskich Pirenejach  stało się szczególnym miejscem dla chorych i ubogich. Dziś to miejsce znane na całym świecie, w którym tysiące osób otrzymują pomoc i wsparcie duchowe. Lourdes słynie także z niewytłumaczalnych uzdrowień. W środku groty, w której objawiła się Maryja,  znajduje się źródło, które wytrysnęło podczas widzeń.

Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes i Grota Objawień to główne punkty i miejsca, które odwiedzają pielgrzymi w Lourdes. Odprawiane są tu Msze św. we wszystkich językach, można uczestniczyć w popołudniowej Procesji Eucharystycznej czy wieczornej Procesji Maryjnej z pochodniami.

Msza św. z namaszczeniem chorych w naszym kościele tego dnia o godz. 9.00.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg